ABD, Suriye'den yardım isteyecek

ABD, Suriye'den yardım isteyecek.11967
  • Giriş : 18.02.2009 / 22:55:00

Amerikan Senatosu Dışişleri Komisyonu Başkanı John Kerry, Hizbullah örgütünün silahsızlandırılması için ABD'nin Suriye'den yardım isteyeceğini bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kerry, Lübnan Cumhurbaşkanı Michel Süleyman ile görüşmesinden sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, "Suriye'den 1701 sayılı kararın uygulanması ve Hizbullah'ın silahsızlandırılması konusunda bize yardım etmesini isteyeceğiz" dedi.

Yalnızca insanlara yapmaları gerekeni söyleyebileceğine inanan ve yapmalarını bekleyen Bush yönetiminin aksine, diyaloğa girmenin gerekliliğine inandıklarını söyleyen Kerry, "Hayale kapılmadan, saflık etmeden, gereksiz beklentiye girmeden ve her şeyin sözlerle otomatik olarak değişeceğini düşünmeden, yeni bir diplomasiye başlıyoruz" diye konuştu.

Barack Obama yönetiminin yeni Ortadoğu yaklaşımı çerçevesinde bölge ülkelerini kapsayan turuna hafta başında Ürdün'den başlayan Senatör Kerry, Mısır, İsrail ve Batı Şeria ile Suriye'yi ziyaret edecek.

2004 başkanlık seçimlerinin demokrat adayı Kerry'nin Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad tarafından kabul edilmesi bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*