ABD Başkanı Bush'tan Çin'e taziye

ABD Başkanı Bush'tan Çin'e taziye.13077
  • Giriş : 12.05.2008 / 20:52:00

ABD Başkanı George W. Bush, Çin'de meyana gelen 7.8 büyüklüğündeki depremde hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara da geçmiş olsun mesajı yayınladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

ABD Başkanı Bush, Çin'in güneybatısındaki Sichuan'da meydana gelen depremle ilgili yayınladığı bildiride, "Bugünkü depremde hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara da geçmiş olsun dileklerimi göndermek istiyorum. Bu büyük trajediden çok sayıda öğrenci ve çocuğun da etkilenmiş olmasından büyük üzüntü duymaktayım" dedi. Başkan Bush, ABD'nin Çin'e her türlü yardımı göndermeye hazır olduğunu da sözlerine ekledi.

Öte yandan resmi haber ajansı Xinhua'nın resmi kaynaklara dayandırılan haberinde, depremde hayatını kaybedenlerin sayısının en az 7 bin 651 olduğu belirtildi. Depremin merkez üssünden 100 kilometre uzaklıktaki bir ortaokulda meydana gelen yıkımda en az 4 öğrencinin hayatını kaybettiği, 900'e yakın öğrencinin de yaralandığı kaydedildi.

Depremin merkez üssü Sichuan'ın Beichuan bölgesindeki ölümlerin yanı sıra, deprem üssüne yakın 112 bin nüfuslu Wenchuan eyaletinden henüz bir bilgi alınamadığı ve buradan gelecek bilgiler doğrultusunda ölü sayısının artmasından endişe edildiği kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious