ABD benzeri 'ekonomi planı' hazırlanıyor

ABD benzeri 'ekonomi planı' hazırlanıyor.10277
  • Giriş : 29.02.2008 / 12:02:00

Başbakan Erdoğan, ABD Başkanı George Bush gibi ekonomiyi canlandıracak plan için kurmaylarını topladı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ekonomi Değerlendirme Toplantısı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında başladı. BSMV, şirket birleşmelerinde vergi avantajı başta olmak üzere küresel krize karşı tedbirler ve ekonomiyi canlandıracak çözümler masaya yatırılacak.

Geçtiğimiz aylarda ABD Başkanı George Bush, benzer bir plan açıklayarak vergi indirimi başta olmak üzere ABD halkını tüketime yönlendirmek için 145 milyar dolarlık paket hazırlamıştı. Türkiye'nin de ekonomiyi canlındırmak ve yabancı sermayeyi çekebilmek için benzer bir paket hazırlaması bekleniyor.

Başbakanlık yeni binada son iç ve dış ekonomik gelişmeleri değerlendirmek üzere yapılan toplantıya, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Nazım Ekren, Dışişleri Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen ile Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan katılıyor.

Toplantıya ayrıca AK Parti Genel Başkan yardımcıları Reha Denemeç, Bülent Gedikli, Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala, AK Parti TBMM Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, TBMM Plan Bütçe Komisyon üyeleri Mustafa Açıkalın, Alaaddin Büyükkaya, Halil Aydoğan da katılıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious