"ABD bombalarsa, PKK Türkiye'yi baştan başa yakar"

  • Giriş : 25.10.2007 / 13:42:00
  • Güncelleme : 27.03.2010 / 02:48:39

Irak Devlet Başkanı Celal Talabani'nin oğlu Kubat Talabani, Türkiye’yi tehdit etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

K.Irak'taki yerel Kürt hükümetinin Amerika temsilcisi olan “Türkiye'ye kedi bile vermeyiz' diyen Irak Devlet Başkanı Celal Talabani'nin oğlu Kubat Talabani, Türkiye'yi tehdit etti. Kürt internet sitelerinde yer alan habere göre, ABD'nin Türkiye'yi sınır ötesi operasyondan caydırmak için PKK kamplarını havadan vuracağını yazan ABD gazetesi Chicago Tribune'e konuşan Kubat Talabani, “ABD, PKK kamplarını bombalarsa PKK, Türkiye'nin kentlerini baştan başa yakar'' diye konuştu.
Kubat Talabani'nin, Amerika'da yayımlanan Chicago Tribun'e gazetesinde verdiği demeçte, “Eğer Türkiye PKK'ya karşı sınır ötesi operasyon yaparsa büyük zararı kendisi görür. Eğer Amerika Türkiye ile birlikte PKK'ya karşı savaşır ve örgütün kamplarını bombalarsa bir gün sonra PKK Türkiye'nin kentlerini baştan başa ateşe verir'' tehditinde bulunduğu öne sürüldü.
Kubat Talabani'nin konuştuğu Chicago Tribune gazetesi, Amerikan yönetiminin Türkiye'yi sınır ötesi operasyon yapmaktan caydırmak için terör örgütü PKK'nın Irak'ın kuzeyindeki hedeflerine hava taarruzu planladığını ileri sürmüştü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious