ABD'den şoke eden Gülen röportajı!

ABD'den şoke eden Gülen röportajı!.17453
  • Giriş : 15.07.2017 / 16:26:00

En çok satan ABD gazetesi, Fethullah Gülen'in röportajını yayınladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Amerika Birleşik Devletleri'nin en çok satan gazetelerinden Wall Street Journal, büyük bir skandala imza attı. 15 Temmuz'da darbeye kalkışan Fethullahçı Terör Örgütü lideri Fethullah Gülen'in röportajını yayınlayan gazete tepki çekti.

Gülen için ‘saygıdeğer’ ve ‘saygın’ ifadelerini kullanan gazetedeki fotoğraflar da FETÖ üyelerine mesaj niteliği taşıyor.

ABD'nin en çok satan gazetesi Wall Street Journal, 15 Temmuz darbe girişimin yıl dönümünde FETÖ lideriyle yaptığı röportajı yayınladı.

TÜRK HALKINA 'DÜŞÜNME YETENEĞİNİ KAYBETTİ' DEDİ

Wall Street Journal gazetesine konuşan Gülen, darbe girişimine hiç karışmadığını iddia etti. Türkiye’yi hedef alan açıklamalar yapan Gülen, Türk halkına da hakaret etti. Gülen, ‘Türk toplumunun bazı kesimleri düşünme yeteneğini kaybetti” dedi. Gülen, bir fotoğrafta ayakkabılarıyla seccadeye basması da dikkat çekti.

Röportajda kullanılan fotoğraflardaki detaylar açıkça FETÖ üyelerine mesaj niteliği taşıyor.

FULLER'DEN FETÖ'YE DESTEK

Gülen için ‘saygıdeğer’ ve ‘saygın’ ifadelerini kullanan Wall Street gazetesi Gülen’in ılımlı İslam için önemli bir güç olduğunu savundu. Gülen’in ABD’ye yerleşmesinde ve oturma izni almasında önemli bir rol oynayan eski CIA uzmanı Fuller ise “FETÖ’nün halka açık bir yüz” diye yazdı.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*