ABD eski Başkanı Clinton: "Obama popomu öpsün"

ABD eski Başkanı Clinton:
  • Giriş : 30.06.2008 / 14:02:00

Bill Clinton, Demokrat Parti'nin başkanlık yarışında eşi Hillary'i alt eden Barack Obama'ya ateş püskürüyor

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İngiliz Telegraph gazetesinin haberine göre, Demokratların birlik çağrıları doğrultusunda Bill Clinton'un, adaylık yarışını kazanmasından sonra önümüzdeki günlerde Obama ile ilk kez biraraya gelmesi bekleniyor.

Ancak gazeteye konuşan parti kaynaklar, eski Başkan'ın Obama'ya destek vermekte isteksiz olduğunu belirtiyor.

Clinton'ın Obama'ya yönelik öfkesinin, sadık yardımcılarını bile şoke ettiğini yazan Telegraph, Demokrat Parti'nin başkan adayına yönelik bu tutumu nedeniyle Bill Clinton'ın kendi itibarını da tehlikeye attığınının düşünüldüğünü kaydetti.

Eşinin yenilmesini hâlâ hazmedemeyen Bill Clinton'ın, yakın çevresine, 'Barack desteğimi almak için popomu öpmeli! Ben ona değil o bana gelmeli!' dediği belirtiliyor. Gazeteye konuşan başka bir Demokrat Parti yetkilisi ise, Bill Clinton'ın, Obama'nın başkan seçilebileceğine inanmadığını ifade etti.

Obama, geçtiğimiz günlerde eski rakibi Hillary Clinton'la birlikte Demokrat Partililerin karşısına çıkarak birlik görüntüsü vermeye çalışmıştı. Bill Clinton ise bu toplantı yerine, Londra'da Nelson Mandela'nın 90. yaşgünü münasebetiyle düzenlnene törenlere katılmayı tercih etmişti.

Yıpratıcı baikanlık yarışının ardından Parti'de bütünlüğü korumak için uzlaşmacı bir üslup benimseyen Obama, kalabalığa, 'Bill ve Hillary'ye fena halde ihtiyacımız olduğunu biliyorum'diye seslenmişti.

Parti kaynakları, eşinin yenilmesi nedeniyle Bill Clinton'un duyduğu öfkenin zamanla yatışacağını umduklarını ancak eski başkanın hiddetinin azalmadığını belirtti.

STARGAZETE

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious