ABD helikopterleri sınırda uçuş yaptı

  • Giriş : 14.06.2007 / 18:11:00

PKK'ya karşı gerçekleştirilen askeri operasyonlar devam ederken Amerikan helikopterleri sınır boylarındaki uçuşlarını arttırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şırnak'ta sınır bölgelerinde PKK'ya karşı gerçekleştirilen askeri operasyonlar tüm hızı ile devam ederken Amerikan helikopterleri sınır boylarındaki uçuşlarını arttırdı.

Bölgede PKK'ya karşı geniş çaplı askeri operasyonlar devam ederken Hac konaklama tesislerindeki çok sayıdaki tank, sabah saatlerinde birlikten çıkarak Türkiye ile Irak arasında ki tampon bölge olan Kapılı ve Çalışkan köyü yakınlarına mevzilendi.

Tankların bu bölgeye gidişinden çok kısa bir süre sonra ABD'ye ait 2 askeri helikopter Zaho üzerinden Irak Sınır Kapısı olan Halil İbrahim Sınır Kapısı'na iniş yaptı.

Helikopterler burada bir buçuk saat bekleyişlerinin ardından tekrar havalanarak Irak sınır bölgesinde kısa bir uçuşun ardından geri döndü.

Öte yandan bazı kamyon şoförleri ABD helikolpterlerinin son zamanlarda Zaho ve Irak sınırında sık sık uçtuğunu belirtti.

Helikopterlerin Halil İbrahim Sınır Kapısı'na gelmelerinin ardından Habur Sınır Kapısı'ndan giriş-çıkışlar 2 saatliğine durduruldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious