ABD: İran'ı Suriye'den çıkarmalıyız

ABD: İran'ı Suriye'den çıkarmalıyız.20415
  • Giriş : 09.03.2017 / 10:17:00

Amerika Birleşik Devletleri'nden İran ile ilgili çarpıcı bir açıklama geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Amerika Birleşik Dvletleri Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Nikki Haley, ülkeninin Suriye politikası hakkında bilgi verdi ve İran ve desteklediği Şii militanların Suriye'den çıkarılması gerektiğini vurguladı.

ABD'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Nikki Haley, BM Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura'nın, BM Güvenlik Konseyini Cenevre'deki Suriye barış görüşmelerinin 4. turunun sonuçlarına ilişkin bilgilendirdiği kapalı oturumun ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.

ABD'nin Cenevre'deki görüşmeleri, Mistura'yı ve BM sürecini desteklediğini belirten Haley, "Siyasi çözüm için görüşmeler devam etmeli. Suriye artık teröristlerin sığınacağı liman olmamalı. İran'ı Suriye'den çıkarmamız gerekiyor. Müttefiklerimizin sınırlarını da güvence altına alıyoruz, böylece kendilerini güvende hissedebilirler" diye konuştu.

İngiltere'nin BM Daimi Temsilcisi Mathew Rycroft ise, BM Güvenlik Konseyinin Cenevre'deki 4. tur görüşmelerinin sonuçlarının ve bir sonraki turun gündeminin ülkesi tarafından desteklendiğini dile getirdi.

Rycroft, taraflara 5. turda yapıcı çalışmalar ortaya koymaları çağrısında bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*