ABD terör konusunda bize yardımcı olmadı!

ABD terör konusunda bize yardımcı olmadı!.16679
  • Giriş : 19.11.2007 / 14:13:00

Mustafa Koç, Eskişehir'de Otokoç'un yenilenen tesisisinin açılış töreninde, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mustafa Koç, terör konusunda ABD'nin Türkiye'ye yardımcı olmadığını söyledi.
Koç, bir gazetecinin Türkiye'ye gelen yabancı yatırımlarla ilgili sorusuna karşılık, Türkiye'nin, gelişmekte olan pazarların içinde çalkantıdan hiç bir şekilde etkilemediğini, hala yabancı sermayenin ülkeye girmeye devam ettiğini kaydetti.
''Fakat burada en önemli hadise, özellikle işsizliğin önün geçmek için sıfırdan yabancı yatırımcıyı Türkiye'ye sokmak lazım'' diyen Koç, şöyle konuştu:
''Varlık satışı veya özeleştirmeden mal almak yerine veya borsada spekülatif şekilde oynamak yerine, yatırım ortamını öyle bir hale getirmek lazım ki yabancı yatırımcı Romanya, Polonya veya Çek Cumhuriyetine gideceğine, Türkiye'ye gelip sıfırdan yatırım yapmalıdır.
Büyüme de çok önemli. Yüzde 6-7'lik büyümeyi belirli bir süre daha muhakkak yakalamak lazım, ancak bu şekilde düzlüğe çıkabiliriz. İşsizlik Türkiye'nin en büyük belasıdır. Sosyal barışı da çok tehdit ediyor. Ancak, o şekilde önüne geçebiliriz.''

-''TERÖR, BİR MİLLET MESELESİ''-

Koç, terör olaylarıyla ilgili olarak da, şunları kaydetti:
''Terör, bir millet meselesi. Yapacak çok fazla bir şey göremiyorum. Sınır ötesi operasyonu büyükler bilirler. Çok yazıldı, çizildi. Medyada lüzumundan fazla spekülasyon yapıldı. Maalesef en büyük müttefikimiz ABD bize terör konusunda yardımcı olmuyor. İlk önce hadisenin o tarafını çözmek lazım. Çünkü, Kuzey Irak'taki iklimden yararlanarak oradan buraya sızılıyor. Bunu ABD ile çözmek lazım diye düşünüyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious