ABD'de chat can aldı

ABD'de chat can aldı.22930
  • Giriş : 17.05.2008 / 11:15:00
  • Güncelleme : 17.05.2008 / 11:04:34

Kendisi 49 yaşında. İnternet ortamında 16 yaşında erkek olarak gösterdi. Genç kızı kendine aşık ettirdi. Sonra ne mi oldu?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

ABD'nin Missouri eyaletinde Lori Drew (49), myspace. com internet paylaşım sitesine erkek kimliğiyle girip, kendine âşık ettiği kızın intiharından yargılanıyor.

"Josh Evans" kimliğiyle myspace.com'a üye olan Drew, 13 yaşındaki Megan Meier'e kendisini 16 yaşında bir erkek olarak tanıttı. Meier bir ay mesajlaştığı sahte kimlikli Drew'a âşık oldu. Ancak Drew sonunda "Sensiz dünya daha iyi" diyerek ağır hakaretler içeren, ilişkilerinin sona erdiğini anlatan bir mesaj attı.

Ertesi gün Meier odasında kendini asmış olarak bulundu. Uzmanlar intihara neden olan yazışmaların kayıtlarını buldu. Drew'in myspace hesabını, Meier'le arkadaş olan kızı hakkında ne düşündüğünü öğrenmek için açtırdığı ortaya çıktı.

Genç kızın annesi "Ondan ayrıldığında çılgına döndü. Benden onu teselli etmemi bekledi. Ancak ben kullandığı küfürlü dilden dolayı sinirlenerek 'o hesabı kapatacaksın' diyerek azarladım. Ertesi gün intihar etti" diye konuştu. Savcı raporunda "Bu kadın interneti kullanarak genç bir kızı kendine hedef seçmiştir" dedi. Drew, 20 yıl hapis istemiyle yargılanıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious