ABD'de domuz giribinden 6 ölüm daha

ABD'de domuz giribinden 6 ölüm daha.13377
  • Giriş : 05.06.2009 / 09:02:00

ABD'de domuz gribine yol açan Influenza A/H1N1 virüsü her biri başka eyalette olmak üzere 6 kişinin daha ölümüne yol açtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Wisconsin, Pennsylvania, California, Illinois, Utah ve Arizona sağlık kurumları yetkililerince yapılan açıklamalarda, söz konusu 6 kişinin önceden de sağlık sorunlarının bulunduğu ve bu nedenle bünyelerinin zayıf durumda olduğu belirtildi.

Hayatını kaybeden kişilerle ilgili detaylı bilgi verilmezken, bazıları geçen hafta ölen ancak ilgili çalışmaların yeni tamamlandığı son vakalarda hayatını kaybedenlerin özellikleri ''bir yetişkin, 74 yaşında bir erkek, 55 ve 64 yaşlarında iki kadın, 9 yaşında bir kız ve 18 yaşın altında bir hasta'' olarak bildirildi.

Ülkede daha önce 20 olarak açıklanan ölüm sayısı Amerikan Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezi'nin (CDC) dün yaptığı son açıklamada 19 olarak düzeltilmişti.

CDC açıklamasında, 19'u ölüm, 770'i hastanede tedavi altına alınanlar dahil, doğrulanmış veya şüpheli vakaların toplam sayısı da 11 bin 468 olarak verilmişti.

Yerel sağlık kurumlarının aynı gün bildirdiği vakalar, CDC tarafından belirli aralıklarla açıklanıyor. CDC'nin ülke genelindeki toplam ölüm ve vaka sayısı ile açıklamasını bugün de yapması bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*