ABD'de hava da büyük panik yaşandı

ABD'de hava da büyük panik yaşandı.13700
  • Giriş : 28.04.2009 / 08:14:00

ABD Başkanı Barack Obama'nın uçağı New York'ta büyük paniğe yol açtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

ABD Başkanı Barack Obama'nın gezilerinde 'makam uçağı' olarak kullandığı Jumbo Jet Boeing 747 Tipi Air Force One, peşinde savaş uçakları ile New York semalarında tur atınca, kentte büyük panik yaşandı. F 16 savaş uçaklarının izlediği Air Force One, New Yok'un aşağı kesimlerinde gökyüzünde tur atarken, paniğe kapılan New Yorklular bazı binaları boşalttı.

ABD Başkanı Barack Obama'nın uçağı New York'ta büyük paniğe yol açtı. Başkan Obama'yı gezilerinde taşıyan Jumbo Jet Boeing 747 tipi Air Force One tipi uçaklardan biri New York semalarında iki F-16 tipi askeri savaş uçağının eşliğinde yarım saat süre ile alçaktan uçunca, New York'ta büyük panik yaşandı. Uçağın hava korsanları tarafından kaçırıldığını ve 11 Eylül benzeri bir terörist saldırı gerçekleştirmek üzere olduğunu, savaş uçaklarının da kaçırılan uçağı kovaladığını düşünen New Yorklular, telefonla ihbar yağdırdı ve birçok bina boşaltıldı.

Uçakların New York semalarında gerçekleştirdiği alçak uçuşun nedeni ise başkana ait uçaklardan birinin New York semalarında ve ünlü Özgürlük Anıtı ile yapılacak fotoğraf çekimleri için olduğu açıklandı. Fotoğraf çekimlerinin yapılacağı zaman ve tarihi önceden New York'ta yetkililere bildirilmesine karşın, yetkililer New Yorkluları zamanında uyarmayınca büyük panik yaşandı. Konuyla ilgili daha sonra bir açıklama yapan Amerikan Hava Kuvvetleri sözcüsü Richard Johnson, gerçekleşen alçak uçuşun başkana bağlı havacılık biriminin isteği üzerine gerçekleşen bir fotoğraf çekimi olduğunu söyledi. Beyaz Saray sözcüsü konuyla ilgili gazetecilerin sorularını ise yanıtsız bıraktı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*