ABD'de kar fırtınası 4 can aldı

  • Giriş : 21.01.2007 / 00:00:00

ABD'nin orta kesimlerini etkisi altına alan kar fırtınasının neden olduğu kazalar sonucu iki eyalette 4 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yetkililer, Kansas eyaletinin batı ve iç kesimlerini etkisi altına alan kar fırtınasının, görüş alanını kısıtladığını ve kara yolu ulaşımını tehlikeli hale getirdiğini duyurdu. Kansas eyaletinin batısında evli bir çift ile 20 aylık kızlarının, araçlarının yoldan çıkarak iki araca çarpması sonucu öldüğünü belirten yetkililer, aralarında evli çiftin 6 yaşındaki kızının da bulunduğu 3 kişinin ise ciddi şekilde yaralandığını kaydettiler.

Yetkililer, Oklahoma eyaletinde de karla kaplı kara yolundan kayarak yuvarlanan SUV tipi bir araçtan dışarıya fırlayan 5 yaşındaki bir erkek çocuğunun öldüğünü bildirdiler.

Öte yandan, Oklahoma Şirket Komisyonundan kar fırtınasına ilişkin yapılan açıklamada, 36 bin kadar abonenin elektriksiz kaldığı duyuruldu. Kansas eyaletinin bazı kesimlerinde kar kalınlığının 15 santimetreye ulaştığını belirten yetkililer, kar fırtınasının bugün de eyalette etkili olmaya devam edeceğini kaydettiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious