ABD'de parasını biriktirdi, Türkiye'de okul yaptırıyor

ABD'de parasını biriktirdi, Türkiye'de okul yaptırıyor.7958
  • Giriş : 12.05.2006 / 00:00:00

Adanalı hayırsever Semiha Alibek (66) ABD'de emekli olduktan sonra kazandığı parasını eğitime okul yaptırarak bağışladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Valilik'te düzelenen protokol töreninde yaptırılacak ek okul binasının yaklaşık maliyetinin 130 bin yeni lira olduğu açıklandı. Törende Vali Yardımcısı İsmali Korkmaz, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcı Abdullah Zühtüovalı hazır bulundu.

Vali Yardımcısı İsmail Korkmaz, 3 dersli okul yaptırmak isteyen Semiha Alibek'e eğitime katkısından dolayı teşekkür etti.

Korkmaz, "Bu çok hayırlı ve yerinde bir iş. Arkasınan yardımların geleceğine inanıyorum. Eğitimde 5 bin dersliğe ihtiyacımız var. Bu sayıyı 2 bin 500 kadar indirdik. Bundan sonra yapılacak yardımlarla eğitim probleminin çözüleceğine inanıyorum. Hayırsever teyzemize de teşekkür ediyorum. " dedi.

4 çocuk sahibi Semiha Alibek de, Amerika'da çocuk büyüterek ve bomba atılan New York Ticaret Merkezi'nde temizlik görevlisi olarak çalıştığını belirtti.

Alibek, "Ömrüm yurt dışında geçti. 14 yıl önce Türkiye'ye geldim. Emekli olduktan sonra kuruş kuruş biriktirdiğim paramı en önemli kaybımız olarak gördüğüm gençlerimizin eğitimlerine bağışlıyorum. Eğitime çok kıymet vermemiz gerekiyor. Hele kız çocuklarına. Bunun için anne ve babalar kız çocuklarını eğitsinler. Erkek ile kız çocuğu ayrımı yapmayalım, malesef Türkiye'de bu var. Kızlarımız eziliyor. Kızlarımız ezilmesin. Kızlarımız kocaya mahkum kalmasın. Bunu istiyorum." diye konuştu.

Törene hayırsever Semiha Alibek'in oğlu Ali Çolpan, köy muhtarı Selim Uçar da katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious