ABD'de rekor ikramiye: 370 milyon dolar!

  • Giriş : 07.03.2007 / 00:00:00

ABD'de, ''Mega Millions'' adlı lotaryanın 370 milyon dolara ulaşan rekor ikramiyesinin en az iki bilete çıktığı açıklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Lotaryanın yapıldığı eyalet olan Ohio Piyango İdaresinden yapılan açıklamada, biletleri 12 eyalette satılan ''Mega Millions''u kazanan biletlerin New Jersey ve Georgia'da satıldığı belirtildi.
Açıklamada, sonuçları henüz bildirmemesi sebebiyle California'dan da yeni talihliler çıkabileceği kaydedildi.
Talihliler henüz ortaya çıkmazken, Georgia ve New Jersey'deki piyango yetkilileri, biletlerin eyaletlerin hangi noktalarında satıldığını tespit etmeye çalıştıklarını açıkladı.
Piyangonun çekilişinin, ikramiyenin rekor rakama ulaşması nedeniyle Atlanta yerine New York'un ünlü Times Meydanı'nda yapılmasına karar verilmişti.
Dondurucu soğuğa rağmen bir grup insanın, ellerinde biletlerle çekilişin yapıldığı stüdyonun dışında bekledikleri görüldü.
Rekor rakam sebebiyle dün New York'ta bir saat içinde bir milyondan fazla bilet satılırken, kazanma şansının da 176 milyonda bir olduğu ifade edildi.
ABD'de daha önce piyangoda çıkan en büyük ikramiye olan 363 milyon doları, 2006 yılında, bir fabrikada çalışan 8 işçi paylaşmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious