ABD'de Türk doktorun büyük başarısı

ABD'de Türk doktorun büyük başarısı.12671
  • Giriş : 06.07.2008 / 21:35:00

Başarılı doktor Zehra Neşe Kavak, dünyanın alanında en prestijli organizasyonlarından biri sayılan "Uluslararası Gebelik Bilimi Akademisi'ne" kabul beratını ABD'nin New York kentinde düzenlenen bir törenle aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Cornell Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde düzenlenen törene, organizasyon yetkilileri, üyeler ve çok sayıda davetli katıldı.

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Doğum Bölümünde görev yapan Prof. Dr. Neşe Kavak, törenden önce A.A muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık 5 yıl önce kurulan Akademi'ye, dünyanın değişik ülkelerinden 20 doktorun üye olarak kabul edildiğini, kendisinin de bu organizasyon içinde yer alan tek Türk olmaktan gurur duyduğunu söyledi.

Kavak, diğer üyelerle birlikte, anne, çocuk ve hasta hakları konusunda yayınladıkları deklarasyonu da, yarın, Birleşmiş Milletler (BM) genel merkezinde BM Genel Kurulu Başkanı Srgjan Kerim'in onayına sunacaklarını ifade etti.

Törene, eşi eski Devlet Bakanlarından Cavit Kavak ve iki oğluyla katılan Neşe Kavak, bugüne kadar dünyanın birçok ülkesinde görev yaptığını, geçen yıl da Cornell Üniversitesi'nde ders verdiğini söyledi.

Late Show Gospel Korosu'nun sahne aldığı törende, IAPM Başkan Yardımcısı Asım Kurjak, Türkiye'nin gebelik bilimi alanındaki çalışmalarla dikkat çeken bir ülke olduğunu söyleyerek, alandaki başarılarından dolayı Kavak'ı tebrik etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious