ABD'de Türk Federasyonuna tefeci musallat oldu

ABD'de Türk Federasyonuna tefeci musallat oldu.13468
  • Giriş : 15.04.2008 / 09:11:00

Yolsuzluk iddiaları ile sarsılan Türk-Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF) borcundan dolayı tefecinin eline düştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

TADF Başkanı Kaya Boztepe, geçen yıl Türk Günü Balosu'nun düzenlendiği otelin, TADF'yi mahkemeye vermediğini ancak alacaklarını tahsil edebilmek için tefeci kurumları araya soktuğunu bildirdi.

Amerika'daki Türkler'i çatısı altında toplayan federasyonun 160 bin doları geçen borcundan dolayı kendisinden önceki başkan Atilla Pak'ı suçlayan Boztepe, "Verdikleri bilgi ile ibra edilen Atilla Pak yönetiminden devraldığımız federasyonda bizlere kesinlikle kasada para bırakılmamış olup federasyon hatırı sayılır bir borç ile devralınmıştır. Beyan edilen rakamlar ile gerçek rakamlar çok farklıdır. Bu fark incelenerek denetleme kuruluna verilecektir. Eski yönetim bütün çağrılarımıza rağmen bugüne kadar harcamalarla ilgili bilgi, detay ve faturaları yönetimimize teslim etmemiştir" dedi.

TADF'nin, ABD birimlerine bildirmesi gereken bütçe ve evrakların da eski yönetimin iddialarının tersine ortada olmadığını öne süren Boztepe, "Bir çok konu ihmal edilmiş ve hiçbir işlem için başvuru yapılmamıştır. Bütün eksikler avukatımız ve mali müşavirimiz tarafından incelenmekte ve 15 Mayıs 2008'den önce beyan edilmek üzere hazırlanmaktadır" ifadesini kullandı.

HİLTON'UN BORCU İÇİN TEFECİLER DEVREDE

Hilton Oteli'ne, önceki yönetimden dolayı borçlu olunduğuna ilişkin haberlerin doğru olduğunu vurgulayan Boztepe, geçen yıl Türk Günü Balosu'nun düzenlendiği otelin, TADF'yi mahkemeye vermediğini ancak alacaklarını tahsil edebilmek için tefeci kurumları araya soktuğunu açıkladı. Boztepe, "Bahsi geçen otelin TADF'yi "Collection Agency" (borç tahsil firması) verdiği bir sonraki adımın da mahkeme olacağı söylenmiştir" dedi.

Boztepe, TADF'nin bir kişi için yapılan Yeşil Kart başvurusundan doğan vergi borcundan dolayı Amerikan kurumlarının el koyma tehlikesi ile karşı karşıya gelmesi ile ilgili olarak ise, "Son iki senedir devamlı yazıldığı halde ihmal edilip cevap verilmediği için 'son uyarı' mahiyetinde bir mektup gelmiştir" diye konuştu.

Boztepe, 'bahsi geçen federasyon elemanı' diye söz ettiği ve TADF'nin adına 'Yeşil Kart' başvurusu yaptığı kişinin kim olduğu, şimdi nerede ve ne yaptığı, sözkonusu kart başvurusunun tam
olarak ne zaman yapıldığını açıklamadı.

Boztepe'nin suçladığı Pak, açıklama yapmaktan kaçınarak, iddialara ilerleyen günlerde düzenleyeceği bir basın toplantısı ile cevap vereceğini bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious