ABD'de Üniversite katliamı: 6 ölü, 5 ağır yaralı

ABD'de Üniversite katliamı: 6 ölü, 5 ağır yaralı.18343
  • Giriş : 15.02.2008 / 10:10:00

Aralarında saldırganın da bulunduğu 6 kişinin öldüğü bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

ABD'de Chicago'nun batısındaki Kuzey Illinois Üniversitesi'nde ders saatinde amfiyi basan bir kişinin ateş açması sonucu, aralarında saldırganın da bulunduğu 6 kişinin öldüğü bildirildi.

CNN'nin haberine göre olay, yerel saat ile 14.00'te (TSİ 22.00), 25 bin öğrencisi bulunan üniversitedeki amfide 650 kişinin katıldığı jeoloji dersi sırasında meydana geldi. Yetkililer, sebebi henüz bilinmeyen olayda saldırganın 3 kişiyi silahla öldürdükten sonra çıkan çatışmada kendini vurduğunu açıkladı.

Chicago'nun 65 km batısında Dekalb'daki kampüste ateş açarak 18 kişiyi yaralayan saldırganın üniversitenin 2007 sosyoloji mezunu olduğu ifade edildi. Yaralıların 5'inin durumunun kritik olduğu belirtildi. Görgü şahitleri saldırganın pompalı tüfekli ve kara giysiler içinde olduğunu söyledi. Polis, saldırganın amfinin kapısını tekmeyle açarak, önce pompalı tüfekle, sonrasında 2 tabancayla 30 el ateş açtığını ve bu esnada bağrışmaların olduğu bildirdi. Polisin olayla ilgili araştırması sürüyor.

Üniversite Rektörü John Peters, saldırganın da aralarında bulunduğu 4 kişinin olay yerinde, 2 kişinin de kaldırıldığı hastanede öldüğünü duyurdu. Üniversitenin tatil edildiği ve derslerin yarına ertelendiği kaydedildi.

Son yıllarda kampus saldırılarına sahne olan ABD'de nisan ayında Virginia Teknoloji Üniversitesi'nde bir saldırgan 32 kişiyi silahla öldürmüştü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious