ABD'deki Mormon Tarikati'nin sırları ortaya çıkarıldı

ABD'deki Mormon Tarikati'nin sırları ortaya çıkarıldı.14377
  • Giriş : 13.04.2008 / 18:07:00

Mormon Tarikatı’nın üyelerinden Jessop, tarikatla ilgili gizli sırları bir kitapla deşifre etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

El Dorado'daki Mormon tarikatından 3 yıl önce kaçarak kurtulan Carolyn Jessop geçtiğimiz hafta operasyonda kurtarılanları televizyonda görünce yaşadıklarını unutamadığını ve geçirmiş olduğu korkunç günleri hatırladığını belirtti.

Çiftlik evinde baskının korkunç derecede olduğunu ağlayarak anlatan ve 12- 13 yaşındaki kızların erkeklerle beraber olmaya zorlandığını ifade eden Jessop birçok kız çocuğunun hamile ya da çocuk sahibi olduğunuı belirtti.

ÇOCUK SEVMEK YASAK

Babası tarafından 50 yaşında ve 6 eşli bir adamla zorla evlendirilen Jessop'un bu birliktelikten 8 çocuğu oldu. Tarikat içerisinde çocuklarını sevmenin, öpmenin yasak olduğunu belirten Jessop, çocukların ve kadınların devamlı şiddet gördüğünü ifade etti.

Jessop, "Tarikatta kadınların tek görevi dünyaya çocuk getirmek. Eğer eşimize karşı olan görevlerimi yapmazsak en ağır şekilde cezalandırılıyorduk. Çocuklarımız yaramazlık yaptıklarında cezalandırılıyordu. Bir keresinde 12 yaşındaki kızım Betty'yi 3 gün boyunca hapsettiler. Hâlâ ona orada neler yaptıklarını bilmiyorum" dedi.

17 yıl boyunca sevmediği bir adamla birlikte olmak zorunda kalan Jessop, 7'nci oğlu Harrison'ın kansere yakalanmasının ardından bu tarikattan kurtulması gerektiğine karar vermiş.

KEMİKLERİNİ KIRIYORLAR

Oğlu kanser hastalığına yakalandığında hiç kimsenin ilgilenmediğini söyleyen genç kadın, bir gece cebindeki 10 euroyla sekiz çocuğunu da yanına alarak kaçmış. Yaşadıklarını ‘Kaçış’ isimli bir kitapta toplayan genç kadın tarikat kurallarına uymayanların kemiklerinin kırılarak işkence edildiğini söyledi.

Jessop, tarikatın kıyametin yakın olduğuna inandıkları ve dünya üzerindeki medeniyetin yok oluşu sonrasında yeni bir düzen kurmak için kendilerini hazırladıklarını belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious