ABD'deki restoran Hayrünnisa Gül'den özür diledi

ABD'deki restoran Hayrünnisa Gül'den özür diledi.16555
  • Giriş : 23.01.2008 / 22:46:00

ABD'deki restoranın yetkililerinden Hayrünnisa Gül'e özür mektubu geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün ABD ziyareti sırasında, eşi Hayrünnisa Gül'ün Washington Büyükelçisi Nabi Şensoy'un eşiyle akşam yemeği yediği Cafe Milano, yemekle ilgili haberler üzerine Hayrünnisa Gül'e özür mektubu gönderdi.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamada, akşam yemeği ve sonrasında restoranda görevli bir garsonun görevine son verilmesiyle ilgili bazı basın organlarında Hayrünnisa Gül ve Gülgün Şensoy'u itham eden haberlerin yayınlanmasının üzüntüyle izlendiği belirtildi.

Restoranda görevli garsonun görevine son verilmesi yönünde hiç bir müdahalede bulunulmadığı vurgulanan açıklamada, "Sayın Hanımefendiyi de üzen bu gelişme, ABD'de büyük önem verilen özel hayatın gizliliği gibi bazı ilkelerin ihlali nedeniyle restoran yönetiminin aldığı bağımsız kararın sonucudur" denildi.

Restoran yetkilisi Franco Nuschese tarafından kaleme alınan mektupta, müşterilerin mahremiyetinin çalışanlar ve yönetim tarafından korunmasının kendileri için önem taşıdığı anlatılarak, "Bir garson tarafından dışarıya yetkisizce verilen bilgi nedeniyle yaratılan gereksiz ilgi ve müdahale için en derin özürlerimi sunarım" denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious