ABD'den Ankara'ya sürpriz ziyaret

ABD'den Ankara'ya sürpriz ziyaret.12965
  • Giriş : 26.04.2009 / 11:39:00

Ankara'ya dün akşam saatlerinde sürpriz bir ziyaret gerçekleştiren ABD Genelkurmay Başkanı Oramiral Michael Mullen, bu sabah Ankara'dan ayrıldı. Mullen'in dönüşünde faciadan dönüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ve ABD Başkanı Obama'nın ziyaretinin ardından Ankara, dün akşam ABD Genelkurmay Başkanı Oramiral Michael Mullen'i ağırladı.

Sürpriz bir şekilde başkente gelen ABD'li Oramiral Mullen, geceyi Sheraton Otel'de geçirdi. Sabah saatlerinde yoğun güvenlik önlemleri altında otelden ayrılan Mullen'in Esenboğa Havaalanı'na gidişi sırasında konvoyda büyük bir tehlike yaşandı. Eskortluk görevi yapan bir Türk koruma aracının tekeri koparak, konvoydaki diğer koruma araçlarının arasına daldı. Kopan tekere çarpmamak için manevra yapan ABD Büyükelçiliği'ne ait araç kaza yapmaktan son anda kurtuldu.

Tekeri kopan Türk koruma aracı ise bir süre jantın üzerinde giderek konvoydan ayrılmak zorunda kaldı. Mullen, daha sonra Esenboğa Havaalanı'na giderek Ankara'dan ayrıldı.

Öte yandan, Mullen'in Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ veya üst düzey askeri yetkililerle görüşüp görüşmediği ise henüz netlik kazanmadı.


Star gazetesi

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*