ABD'den Rusya'ya dev yardım

ABD'den Rusya'ya dev yardım.13468
  • Giriş : 03.09.2008 / 23:08:00

ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, Gürcistan'a 1 milyar dolarlık insani yardımda bulunulacağını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

"Gürcistan'ın büyük ölçüde yardıma ihtiyacı var, özellikle de ekonomik yardıma" diyen Rice, yapılacak yardımın temel ihtiyaçların teminine ve ekonominin düzlüğe çıkmasına kaynak sağlayacağını; bunun askeri destek amaçlı bir yardım olmadığını söyledi.

Şu ana kadar Gürcistan'a yapılan yardımlar arasında ABD, 22 milyon doları bulan değerle en büyük paya sahip. ABD, USAID, Savunma Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı Avrupa ve Avrasya Bölgesi Destek Koordinasyon Merkezi tarafından yapılan yardımların toplam bedeli 22 milyon 218 bin 591 dolara ulaştı.

USAID, Felaket Destek Takımı (DART) aracılığıyla Tiflis ve Gori başta olmak üzere çevre bölgelerine 4 milyon 183 bin 334 dolarlık insani yardım malzemeleri taşıdı ve lojistik destek için bölgeye personel sağladı.

Dışişleri Bakanlığı Avrupa ve Avrasya Bölgesi Destek Koordinasyon Merkezi ise, 2 milyon 844 bin 581 dolarlık bir yardım sağladı. Savunma Bakanlığı (DOD) aracılığıyla bölgeye ulaşan yardımın miktarının 15 milyon 190 bin 676 dolar olduğu öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*