Abdi İpekçi Parkı'nda kadın isyanı

Abdi İpekçi Parkı'nda kadın isyanı.16012
  • Giriş : 08.03.2009 / 15:32:00

Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla "Devrimci 8 Mart Platformu" üyesi sivil toplum örgütlerince Abdi İpekçi Parkı'nda miting düzenlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sakarya Caddesi'nde toplanan grup, "Kadına yönelik şiddeti son", "Cinsel, ulusal, sınıfsal sömürüye son" ve "Vardık, varız, var olacağız" şeklinde sloganlar atarak, Abdi İpekçi Parkı'na doğru yürüyüşe geçti.

Burada düzenlenen mitingde platform adına konuşan Ayşe Arapgirli, bugün meydanlarda her meslekten, her inançtan ve her ulustan kadının bir araya geldiğini belirterek, "Tıpkı 142 yıl önce, bugünü sıradan bir bahar günü olmaktan çıkarıp, emeğin, direncin ve onurun filizlendiği bir güne çeviren New York'lu dokuma işçisi 40 bin kadın gibi alanlarda bir aradayız" dedi.

Kadınların her türlü ayrımcılığa karşı alanlarda seslerini duyurmaya çalıştığını dile getiren Arapgirli, evlere kapatılarak kadınların zekalarının köreltildiğini ve çocuk doğuran bir üretim aracı olarak kullanıldığını öne sürdü.

Arapgirli, kadınların ucuz iş gücü olarak görüldüğünü, aynı işi yaptığı bir erkekten daha ucuz ücrete çalıştırıldığını ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*