ABD'li başkan adayı Gazze'de kaçırıldı

ABD'li başkan adayı Gazze'de kaçırıldı.16162
  • Giriş : 03.07.2009 / 11:20:00

Nobel ödüllü ABD Yeşiller Partisi'den başkan adaylığı yapan Cynthia McKinney ve beraberindeki 30 kişi Gazze'de kaçırıldı. McKinney'den haber alınamıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

McKinney'in kocası eşinin hayatından endişe ettiğini açıkladı...

2008 yılındaki ABD Başkanlık seçimlerinde ABD Yeşiller Partisi'nden başkan adaylığı yapan Cynthia McKinney İsrail'de kayıp oldu. Filistin'le dayanışma amacıyla Gazze Şeridi'ne geçen McKinney'in İsrail ordusu veya MOSSAD tarafından bilinmeyen bir yere götürüldüğü belirtiliyor.

Demokrat Parti'ye 1993 ve 2003 yılları arasında tanıtım hizmetleri sunan McKinney'in İsrail'in Gazze'de işlediği insanlık suçlarını yerinde görmek için bir grup insan hakları savunucusu ile birlikte bölgeye geldiği biliniyordu.

CİNDY SHEEHAN'DAN OBAMA'YA ACİL EMAİL

Irak'ta Bush döneminde oğlunu kaybettikten sonra Irak Savaşı karşıtı gösterilerin simgesi haline gelen Cindy Sheehan Obama'ya email göndererek durumun çok vahim olduğunu bildirdi.

Kocasıyla cep telefonuyla konuşma fırsatı bulan Nobel ödüllü McKinney, “İsrail Deniz Kuvvetleri tarafından alıkonduğunu ve hayatından ciddi endişe ettiğini belirttiği” açıklandı. McKinney'le birlikte 30 kişinin daha kayıp olduğu belirtildi.

BUGÜN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*