ABD'li Başkan Türkiye'ye bayılıyor

ABD'li Başkan Türkiye'ye bayılıyor.9702
  • Giriş : 20.08.2008 / 20:10:00

New York'un Brooklyn Belediye Başkanı Marty Markowitz, dünyada en çok sevdiği yerlerin başında Türkiye'nin geldiğini, Türkiye'ye "bayıldığını" söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Markowitz, New York Post gazetesinin gezi bölümünde gazete muhabirinin "Dünyada Brooklyn haricinde en çok nereyi seviyorsunuz" sorusuna "Türkiye" yanıtını verdi.

Brooklyn Belediye Başkanı Markowitz, Türkiye'yi neden böylesine sevdiğinin sorulması üzerine şöyle konuştu:

"Brooklyn ABD'de en fazla Türk nüfusunun bulunduğu yer ve Türkiye ile Brooklyn arasında çok fazla ilişki var. Türkiye'nin yemekleri sağlıklı ve şişmanlatmıyor. Siz gidip dolu dolu kahvaltı yapıp, öğle ve akşam yemekleri yiyip de eve geri döndüğünüzde bir gram bile kilo almadığınızı gördüğünüzde o ülkeyi sevmez misiniz? Ben bunu çok sevdim."

Gazetenin "Peki Türkiye'ye gidemediğiniz zamanlarda nereye gitmeyi seversiniz" sorusunu ise Karayip adalarından Aruba'yı sevdiğini ama çoğunlukla Brooklyn'in deniz kıyısındaki Coney Island bölgesinde tatil yaptığını söyledi.

New York'taki Türk toplumu tarafından "Türk dostu belediye başkanı" olarak anılan Markowitz, sık sık Türk-Amerikan etkinliklerine katılıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*