ABD'li faşist radyocu geri döndü

ABD'li faşist radyocu geri döndü.10747
  • Giriş : 25.06.2008 / 11:54:00

ABD'nin, çoğunluğu Afrika kökenli kadın sporculardan oluşan Rutgers Üniversitesi basketbol takımı hakkındaki ırkçı ifadeleri sebebiyle geçtiğimiz yıl ülke gündeminde uzun süre tartışılan radyocu Don Imus, yeniden tartışma başlatacak ırkçı bir ifade kullan

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Don Imus ve spor yorumcusu Warner Wolf, WABC radyosunda Dallas Cowboys Futbol takımı ile yakınlarda sözleşme imzalayan Adam "Pacman" Jones hakkında konuşurken, Wolf, Jones'un geçen yıl bir gece kulübünde olay çıkardığını ve bugüne kadar 6 kez tutuklandığını anlattı. Bunun üzerine Imus, "Deri rengi ne?" diye sordu. Wolf'un, "Afrika kökenli" demesi üzerine Imus, "Şimdi anlaşıldı" diye karşılık verdi.

Don Imus'un bu sözleri, ülkedeki Afrika kökenliler ve insan hakları örgütlerinin büyük tepkisine sebep oluyor. Don Imus ise, tepkilerin büyümesi üzerine Salı sabahı programında, sözlerinin, siyahların deri renkleri sebebiyle tutuklanmaları konusunda sarkastik bir yorum olduğunu ancak yanlış anlaşıldığını savundu. Imus, "Çıldırdım mı ben. Nasıl böyle bir şey söyleyebilirim?" diye tepki gösterdi. Imus, geçen yılki sözlerinden sonra CBS radyodan kovulmuş ve siyah örgütlerin onayını aldıktan sonra 7 ay önce yeniden mikrofon başına dönmüştü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious