ABD'li kıza 10 kişi tecavüz etti!

  • Giriş : 02.01.2007 / 00:00:00

İnternette chat yaparken tanıştığı gençle buluşmak için İstanbul’a gelen 22 yaşındaki Amerikalı genç kız güpegündüz 10 kişinin tecavüzüne uğradı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Fatih'te yabancı uyruklu bir kadının tecavüz ve gasp edilmesi iddiasına ilişkin 2 kişinin arandığı bildirildi. İnternet üzerinden tanıştığı arkadaşıyla görüşmek üzere ABD'den İstanbul'a gelen Guatemala uyruklu A.I.B.L'ye, 3 gün önce tecavüz edilerek parasının gasp edilmesi olayıyla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Genç kadının emniyette bilgisine başvurulurken, sabıkası bulunan şüphelilerin de fotoğrafları gösterildi. A.I.B.L'nin kendisine tecavüz ettiğini öne sürdüğü 2 kişiyi fotoğraflarından teşhis ettiği bildirildi. Polis yetkilileri, şüphelilerin yakalanması için çalışmaların sürdürüldüğünü kaydettiler

İddialara göre bayramın ilk günü yaşanan olay şöyle oldu:

Taksim’de kaldığı otelden gezmek için ayrılan üniversite öğrencisi kızı takip eden iki kişi, Fatih’te boş bir binaya zorla soktukları genç kızın parasını ve kredi kartlarını aldıktan sonra tecavüz etti. Yaptıklarıyla yetinmeyen iki sapık, telefonla arkadaşlarını arayarak onları da çağırdı. Olay yerine gelen 8 kişi de A.I.B.’ye sırayla tecavüz ettikten sonra kaçarak kayıplara karıştı. Bitkin ve yarı baygın halde bulunduğu yerden ayrılan genç kız, Türkçe bilmediği için kimseden yardım isteyemedi.

EŞKALLERİ VERİLDİ

Kaldığı otele dönen A.I.B., Türk arkadaşını arayarak durumu anlattı. Genç kız Türk arkadaşıyla birlikte önce Polis Merkezi’ne giderek başına gelenleri anlattı. Şikayetçi olan genç kız, kendini kaçırıp tecavüz eden kişilerin eşgalini verdi. Genç kız, daha sonra Fatih Cumhuriyet Savcılığı’na giderek ifade verdi ve şikayetçi oldu. Haseki Hastanesi’ne götürülen A.I.B., sağlık raporu için kontrolden geçirildi. Genç kızın verdiği eşkal doğrultusunda polis tecavüz zanlılarını aramak için çalışma başlattı.

İKİ KİŞİ ARANIYOR

Zanlıları yakalamak üzere geniş çaplı soruşturma başlatan polis, genç kıza şüpheli kişilerin fotoğraflarını gösterdi. Genç kızın, sabıkası bulunan şüphelilerden iki kişiyi teşhis etitği ve bu kişilerin yakalanması için çalışmaların sürdürüldüğü öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious