ABD'nin 2007 Uyuşturucu Raporu

ABD'nin 2007 Uyuşturucu Raporu.10258
  • Giriş : 02.03.2007 / 00:00:00

ABD yönetimi, yıllık uyuşturucu kaçakçılığı ve kara para aklama raporunu açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Türkiye terör tanımını genişletmeli denilen raporda Türk güvenlik güçlerinin Avrupalı ve Amerikalı meslektaşlarıyla işbirliği yaptığı vurgulanıyor.

ABD Dışişleri Bakanlığı'nın 2007 yılı Uluslararası Narkotik Kontrol Strateji Raporu'nda Türkiye, ''Güneydoğu Asya'dan gelen uyuşturucunun Avrupa'ya taşındığı ana geçiş yolu'' olarak tanımlandı.

Raporda, "Türkiye üzerinden geçirilen eroinin büyük kısmının Batı Avrupa pazarına sokulduğu, ayrıca eroin ve afyonun çok küçük bir kısmının Türkiye'den ABD'ye ulaştırıldığı" ifade ediliyor.

"Türk polisinin, uyuşturucu karşıtı operasyonlarda başarılı olduğu belirtilen raporda, mücadelede Türkiye'nin kilit rol oynamayı sürdürdüğüne de dikkat çekiliyor.

Raporda ayrıca Türkiye’nin, son iki yılda para aklamaya karşı aldığı yasal önlemleri uygulamaya geçirmesi istendi. Türkiye’de antiterör yasalarının, terörü, sadece Türk devletine ve Türk vatandaşlarına karşı düzenlenen saldırıları kapsayacak şekilde tanımladığını vurgulayan raporda terörün yasal tanımının da genişletilmesi isteniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious