ABD'nin eteklerine ateş düşüren paketler

ABD'nin eteklerine ateş düşüren paketler.16877
  • Giriş : 31.05.2007 / 23:24:00
  • Güncelleme : 31.05.2007 / 23:30:52

ABD bugün çok korktu. Ülkede kaosa neden olan bu gelişme tüm ülkeyi korkuttu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Washington'da iki bakanlık ile bir caddeye ’bomba süsü verilmiş paket’ bırakıldı.

ABD'nin başkenti Washington'da iki bakanlık ile bir caddeye ‘bomba süsü verilmiş paket’ bırakıldı. Güvenlik güçleri bomba süsü verilen ancak tehlikesi bulunmadığı belirtilen paketleri ele geçirdi.

Washington'da Adalet ve Ulaştırma bakanlıklarının önü ile 10'uncu Cadde üzerine üç ayrı şüpheli paket bırakıldı. Gelen ihbarlar üzerine harekete geçen güvenlik güçleri şüpheli paketleri tespit ederek bölgeyi ablukaya aldı. Paketlerin tehlikeli madde içermidiği belirtildi.

PATLAYICI UNSURA RASTLANMADI

Washington itfaiyesinin halkla ilişkiler sorumlusu Alan Etter DHA'ya yaptığı açıklamada, paketlerin içerisine, bomba izlenimi veren bir takım malzemeler yerleştirildiğini ancak söz konusu paketlerin tehlike arz etmediğini söyledi. Etter, “Adalet Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı ve 10'uncu Cadde'de şüpheli paket ihbarı üzerine harekete geçildi ve yaklaşık 2,5 saat önce bu paketler tespit edildi. Kentin ulaştırma güvenliğinden sorumlu ekipler ile FBI ve Washington Polis Departmanı'nın incelemeleri sonucu, paketlerin içinde bomba süsü verilmiş, kimi malzemeler bulundu ancak paketlerde patlayıcı unsurlara rastlanmadı” dedi.

KAOS YAŞANDI

Üç şüpheli paket ihbarı üzerine Washington'da büyük panik yaşandı. İhbar üzerine harekete geçen güvenlik güçleri, Adalet Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı ve 10'uncu cadde ile çevresini ablukaya aldı. Her iki bakanlık ile çevresindeki binalar ve 10'uncu cadde üzerindeki iş yerleri boşaltıldı. Bölgedeki metro istasyonları da geçici olarak ulaşıma kapatıldı.

Bomba süsü verilen paketlerin bulunmasının ardından kentte hayat normale dönmeye başladı. Şüpheli paketlerin kimler tarafından bırakıldığı ise henüz bir netlik kazanmadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious