'ABD'nin hedefi'

  • Giriş : 02.05.2006 / 00:00:00

Gazi Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nedim Macit, ABD'nin hedefinin 640 milyon Müslüman ve bu ülke topraklarının sahip olduğu yer altı ve yer üstü kaynaklar olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Hatay'ın İskenderun ilçesindeki ABD'nin Büyük Ortadoğu Projesi ve misyonerlik faaliyetleri konulu konferansta konuşan Macit, "ABD, Ortadoğu'da İsrail, Ermenistan ve Gürcistan dışında diğer Müslüman ve Türki Cumhuriyeti devletlerinde yaşayanları hedef alarak bu ülkelerin kaynaklarını sömürme hayali içerisindedir. Bu ülkelere Türkiye ve Kıbrıs da dahildir. Çünkü Akdenize hakim olmak isteyen ABD Kıbrısı da gözüne kestirmektedir. ABD, İsrail'i Ortadoğu'ya hakim kılmak için bu ülkeyi desteklemektedir." dedi.

Türk milletinin yüz yıllardır namusu uğruna binlerce şehit verdiğine dikkat çeken Prof.Dr. Macit, "Avrasya kıtasında 24 ülke mevcuttur ve bu ülkelerdeki çok zengin maden yatakları ABD'nin büyük ortadoğu projesi arasında yer almaktadır. ABD stratejik yapıya sahip olan bu ülkelerdeki enerji kaynaklarını ele geçirerek dünya enerji kaynaklarının üçte ikisine sahip olmayı arzu ve hayal etmektedir. Kuzey Irak'ı şimdi de İran'ı vurma hayalinin altındaki gerçekler bu yeraltı kaynaklarıdır.Tabi enerji kaynaklarının yanı sıra ABD'nin misyonerlik faaliyetleri de tüm hızla devam etmektedir. Yüz yıllardır örfüne adedine gelenek ve göreneğine sahip olan Türkiye ABD'nin bu oyununu çok iyi bilmektedir ve bu oyuna asla gelmeyecektir" şeklinde konuştu.

İskenderun Belediye Başkanı Mete Aslan da, Fransa'nın gölgesinde yaşayan ve yüzyıllarca Osmanlının himaye ettiği Suriye'nin halen Hatay ve İskenderun sevdasının bitmediğini ve bu toprakları kendi toprakları olduğunu iddia ettiğini söyledi.

Aslan, "O zaman biz de çıkalım (Bütün Ortadoğu ülkeleri bizim) diyelim. Türklerin her gittiği yeri isteyeli. O zaman biz de Suriye'den Halep'den başlayalım Halep, Halep duy sesimizi. Bu ülkeye ve bu topraklara sahip çıkamazsın, bu ülkede, Türkler var bizler varız. ABD'nin Ortadoğu projesi kendi yandaşı olan İsrail'i ortadoğu'da hakim kılma projesidir. En bariz şekilde, Türkiye'de son zamanlarda sınırda mayın temizleme politikasının altında da ABD'nin hedefi yatmaktadır. Milyarlarca arazi Suriye, İran, Irak, bütün Bu ülkeleri İsrail'e teslim etmesi demektir: Ancak Türkiye bu tür oyunlara gelmeyecektir" ifadesini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious