ABD'nin ortasında gamalı haç

ABD'nin ortasında gamalı haç .21310
  • Giriş : 27.09.2007 / 15:19:00

Havadan bakıldığında bir gamalı haçı andıran Amerikan askeri tesisi, yıllardan beri kimseyi rahatsız etmeden öylece yerinde durdu. Ta ki tesisin uydu fotoğrafları ortaya çıkana kadar...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Şimdi San Diego'daki bu askeri tesisin gamalı haç şeklinden kurtulması için kollar sıvandı.

60'LI YILLARDA YAPILDI

Yerden bakıldığında dört binadan oluşan ve L biçiminde görülen bina, 60'lı yıllarda Amerikan donanması için yapılmıştı. San Diego yakınlarındaki bina 'Naval Construction Force' birlikleri tarafından kullanılıyordu.

Söz konusu alan uçuş yasağı kapsamına girdiği için binanın gamalı haç formunda olduğunu yıllarca kimse farketmemişti. Sadece donanma bunun böyle olduğunu biliyordu ama onlar da bu konuda suskunluklarını korumuştu.
GOOGLE EARTH MUCİZESİ

Ama ne zaman ki Google Earth ve uydu fotoğrafları ortaya çıktı o zaman internet kullanıcıları ABD'deki bu gamalı haçı şaşırarak keşfettiler ve konu internetteki bloglarda tartışılmaya başlandı.

Geçen Aralık ayında 'San Diego Jewish Times' konu hakkında bir haber yayınladı ve konu Amerikan Yahudi kuruluşu Anti-Defamation-League'in dikkatini çekti. ADL'nin San Diego Başkanı Morris S. Casuto, konuyu Donanma'ya iletti. Yapılan görüşmeler sonucunda Donanma, binanın formunun değiştirilmesine karar verdi. Binanın gamalı haç görüntüsünden kurtarılması için 600 bin dolar harcanacağı söyleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious