'ABD'nin Phelps'i varsa, bizim de Elvan'ımız var'

'ABD'nin Phelps'i varsa, bizim de Elvan'ımız var'.7334
  • Giriş : 22.08.2008 / 18:14:00

Türk spor tarihine altın harflerle geçen Elvan Abeylegesse, Türk olimpiyat takımının Pekin'deki gururu oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

29. Yaz Olimpiyat Oyunları'nda atletizmde 10 bin metrenin ardından 5 bin metrede de gümüş madalya kazanarak Türk spor tarihine altın harflerle geçen Elvan Abeylegesse, Türk olimpiyat takımının Pekin'deki gururu oldu.
Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, Elvan Abeylegesse ile gurur duyduklarını vurgulayarak, "ABD'nin Michael Phelps'i varsa, bizim de Elvan'ımız var. Kendisine tüm Türkiye adına çok teşekkür ediyoruz" dedi.

Abeylegesse'nin bugün aldığı 2. gümüş madalyayla Pekin-2008'e çok güzel bir kapanış yaptıklarını anlatan Atalay, "Atina-2004'ten sonra beklentiler yükselmişti. Burada iyi başlamadık ama sonradan iyi neticeler aldık. Tabii ki daha fazlasını hedefledik ama felaket de olmadı" dedi.

Abeylegesse'nin antrenörü Anatoliy Bichkov da sporcusunun çok iyi bir taktikle koştuğunu vurgulayarak, "Altın madalyayı çok istedik ama olmadı. Elvan, Dibaba'yı olmasa da Defar'ı geçti. Altın madalya artık bir dahaki sefere" diye konuştu.

Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi ise, Pekin'e 16 atletle gelmenin önemine değinerek, Elvan'ın başarısından dolayı gururlandıklarını söyledi.

Pekin-2008'de atletizmde Türk sporcuların 7 final, 1 yarı finalde koştuklarını, 2 gümüş madalya kazandıklarını anlatan Terzi, bundan sonra 2012 ve 2016'da yarışacak sporcu adaylarını belirleyeceklerini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*