ABD'nin terörist listesinde 1 milyon kişi var

ABD'nin terörist listesinde 1 milyon kişi var.7220
  • Giriş : 14.07.2008 / 23:51:00

Amerikan Sivil Haklar Birliği, (ACLU) ABD'li yetkililerin hazırladığı terörist ve şüpheli listesinde 1 milyondan fazla kişinin isminin bulunduğunu bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

ACLU, FBI'nın teröristler hakkında bilgi topladığı Terör İzleme Merkezi'nce hazırlanan raporda 2007 yılı Nisan ayı itibarıyla 700 bin kişinin isminin yer aldığını söyledi.

ACLU, Adalet Bakanlığı Başmüfettiş'i tarafından hazırlanan rapora göre, bu sayıya her ay 20 bin kişinin eklendiği kaydedildi.

ACLU tarafından yapılan açıklamada, söz konusu listede 2005'te asılarak idam edilen Saddam Hüseyin gibi ölmüş kişilerin isimlerinin bulunduğu ayrıca ABD'li Senatör Ted Kennedy'nin de bu listede yer aldığı ifade edildi. Nobel Barış Ödülü sahibi eski Güney Afrika Cumhurbaşkanı Nelson Mandela'nın da, Amerikan Kongre'nin değişiklik kararına kadar, listede kaldığı belirtildi.

ACLU Teknoloji ve Özgürlük Programı Başkanı Barry Steinhardt yaptığı açıklamada, "Takip listesi, Beyaz Saray'ın terörizme karşı yaklaşımının ne kadar yanlış olduğunun mükemmel bir göstergesi: Liste adaletten uzak, kontrol dışı, beceriksizce hazırlanmış ve tam bir kaynak israfı" dedi

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*