ABD'li astsubaya 10 ay hapis

  • Giriş : 29.06.2006 / 00:00:00

İncirlik'te 2 Türk'e dayak atan ABD'li astsubay 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tutuksuz yargılanan Lopez'in cezası ertelendi. Adana 7.Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın son duruşması İncirlik Üssü'nde görevli astsubay çavuş Gorge Lopez ve müştekiler Abidin İnanç Ülkebay Hakan Özduran hazır bulundu.

Pişman olduğunu söyleyen Gorge Lopez, müştekilerden özür diledi. 2 genç ise şikayetlerinden vazgeçti. Mahkeme, Gorge Lopez'i ,"Kasten yaralama" suçundan TCK'nın 87/3 maddesine göre önce 2 yıl hapse mahkum etti. Ancak bu ceza hafifletici nedenlerden 10 aya indirilip ve ertelendi.

Hakan Özduran'la ilgili davanın da şikayetçi olmadığı için düşürüldü. Olayı bilerek ve kasten yapmadığını savunan ABD'li asker, Maria'nın zorla araca bindirildiğini ileri sürdü. Müştekilerin alkollü olan bir başka arkadaşını da araçtan uzaklaştırmaya çalıştığını anlatan Lopez, "Maria'ya bir problem olup olmadığını sordum. O da olmadığını ifade etti. Abidin beni itekledi ve yumruk attı. Hakan 'da vurmaya çalıştı. Kendimi savunmak için yumruk attım. Ancak olanlardan pişmanım ve özür diliyorum." dedi.

Geçtiğimiz duruşmada alkollü olarak kendilerine saldırdığını ileri sürdüğü ABD'li askerden şikayetçi olan Hakan Özduran'da davacı olmadığını belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious