Abdullah Bey Köşk'e çıkınca bizimle bağı kopacaktır!

Abdullah Bey Köşk'e çıkınca bizimle bağı kopacaktır!.11164
  • Giriş : 20.08.2007 / 23:30:00
  • Güncelleme : 31.08.2016 / 20:57:28

Erdoğan, Kanal D'de yayınlanan Arena programının yapımcısı Uğur Dündar'ın sorularını yanıtladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Başbakan Erdoğan, Kanal D'de yayınlanan Arena programının yapımcısı Uğur Dündar'ın sorularını yanıtladı..

Uğur Dündar'ın "Neden herkesin üzerinde uzlaştığı bir kişiyi aday göstermediniz?" sorusuna sinirlendi..

Erdoğan bu soru üzerine yayında getirdiği seçim haritalarını kameralara tutarak "Halkımız bu harita üzerinde uzlaşmıştır. Milletimiz bizimle aynı görüşte olduğunu göstermiştir." dedi.

Dündar'ın "Atatürk ilkelerini benimsemiş birisini aday göstermediğiniz için eleştiriliyorsunuz" sözlerine de yanıt veren Erdoğan "Abdullah Bey'in böyle biri olmadığını iddia eden kim? Baykal mı? Sayın Baykal benim için (Aday olmasın, onunla tüm Türkiye'yi dolaşırım) dedi. Aday olmadım, bu kez Abdullah Bey'e karşı çıktı.. Biz Abdullah Bey'i uzaydan getirmedik. Biz Atatürk'ün işaret ettiği muassır medeniyetlere taşıyoruz. Daha önce Atatürk'ü ağızlarına sakız yapanlar ne yaptı? Memleketi delikli demire muhtaç ettiler. Bir kere şunu ifade etmek istiyorum; Silahlı kuvvetleri kimse siyasetin içine çekmesin?"

Halk Baykal'a mesaj verdi

Bu millet bize Türkiye'nin her tarafında oy verdi. Ancak halkımız CHP'ye de bir mesaj verdi. O da şuydu (Ey CHP siz neden cumhurbaşkanlığı seçiminde meclise girmediniz?) sorusuydu. Halkımız bize de bir mesaj vererek yüzde 47 oy verdi. Yani "hizmetlerinizden memnunuz bu yolda devam edin" dedi.. CHP'nin yaptığı şu biz azınlığız siz azınlığa tahakküm edin. Hayır biz azınlığa tahakküm etmeyiz. Çoğunluk ne diyorsa ona uyarız. Biz halkımızın yaşam standartını nasıl yükseltiriz ona uğrşıyoruz. Halkımızın verdiği gücü rövanşist duygularla değerlendirmeyeceğiz.

Milli geliri 10 bin dolar yapacağız.

Biz halkımızın gelirini artırmak için uğraşıyoruz. Milli gelirimizi 10 bin doların üstüne çıkartma hedefini sürdüreceğiz..

Abdullah Bey Köşk'e çıkınca bizimle bağı kopacaktır

Abdullah Bey'i Cumhurbaşkanı seçtiğimiz anda bizimle bağı kopacaktır. Abdullah Bey artık bizim değil tüm Türkiye'nin Cumhurbaşkanı olacaktır. Ha sen Abdullah Bey'i Cumhurbaşkanı olarak görmek istemiyorsan o zaman istediğini seçeceğin ülkeye gideceksin!

Sezer'le kavga etmedik

Biz iktidarımız döneminde sayın Sezer'le hiç kavga etmedik. çünkü devletin zirvesinde kavga olmayacağına inandık ve sorumluluk içinde hareket ettik. Çünkü daha önce devletin zirvesindeki kavganın bu ülkeye neler kaybettirdiğini bir önceki hükümet döneminde gördük.

Erdoğan:

Ben o gün Bakanlar Kurulu listemi cebime aldım ve Çankaya’ya çıktım. Sayın Cumhurbaşkanı listeyi çıkarmamı istemedi ve yeni Cumhurbaşkanı’na sunmamı istedi. Bu benim için tam bir sürpriz oldu. Çünkü geride yığınlarca gazeteci vardı. Çok şaşırdım.

Ben olayı bir jest olarak açıkladım. Birileri de bunu rest olarak değerlendirdi. Jest olsa ne olur rest olsa ne olur. Bu ülke geçmişte bu tür durumlar neler kaybettiğini çok iyi biliyor. Her şey istediğimiz gibi olmayabilir. Ama bunu kriz sebebi yapacak değiliz. Yolumuza devam etmemiz lazım. Ülke hepimizin. Ben bunu jest olarak açıklarken geçmişte yaşananların verdiği tecrübe ile değerlendirdim” dedi.

Başbakan Erdoğan, “ Ben başka bir şey beklemeden biran önce işlerin kaldığı yerden devam etmesinden yanayım. Ama şartlar böyle olmasını gerektirdi. Benim gönlüm arzu ederdi ki o gün işi bitirelim yolumuza devam edelim.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious