Abdullah Gül, 'gelir adaletini' değerlendirdi

Abdullah Gül, 'gelir adaletini' değerlendirdi.20957
  • Giriş : 24.11.2007 / 20:22:00

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, gelir adaletinin önemine işaret etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, büyük ve güçlü bir toplumda oluşan zenginlikten her kesimin faydalanması, kendisine düşen payı alması gerektiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Gül, Hak-İş'in 11'inci Olağan Kurulu'na katıldı. Toplantıya "Kayseri seninle gurur duyuyor." sloganları eşliğinde gelen Gül, kuruldaki üyelerin alkışlarıyla karşılandı.

Çok sayıda milletvekilinin yanı sıra Hak-İş Başkanı Salim Uslu ve yönetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu toplantıda bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Gül, Hak-İş'in sendikal hayattaki öneminden söz etti. Abdullah Gül, bedeni gayretleriyle gelirini elde eden insanların temsilinin kutsal olduğuna işaret ederken, Hak-İş'in sendikanın ötesinde faaliyet gösterdiğini kaydetti.

Hak-İş'in Avrupa Birliği sürecinde yapıcı katkıları olduğunu söyleyen Gül, "Söz konusu sendikamız çalışma hayatıyla ilgili onurlu, hakkaniyetli bir mücadele veriyor." dedi. Türkiye'nin büyüdüğünü, bunun farkına vardığını vurgulayan Cumhurbaşkanı, büyük ve güçlü bir toplumda her kesimin kendisine düşen hisseyi alması gerektiğini ifade etti.

Toplumsal zenginliğin geniş bir alana yayılmasının zaruri olduğunu belirten Gül, gelir adaletini temin etmede Hak-İş gibi sendikalara büyük görev düştüğünü dile getirdi.

"Sizi sadece Hükümet değil, herkes takip ediyor. Söyledikleriniz herkesçe dikkate alınıyor." diyen Abdullah Gül, alnının teriyle geçinen, hayatını idame ettiren emekçilere sevgilerini sunduğunu kaydetti.

Kendisinin sembolik olarak Genel Kurul'a katıldığına işaret eden Cumhurbaşkanı, "Yanınızda olduğumu göstermek adına buradayım. Sizlere, Cumhurbaşkanı'nın kapısı her zaman açık olacak." diye konuştu. Gül, Türkiye'nin 7 bölgesine sevgilerini sunarken, sendikalarla sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte olmaya gayret edeceğini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious