Abdullah Gül, Köşk adaylığındaki kararını açıklıyor

Abdullah Gül, Köşk adaylığındaki kararını açıklıyor.74381
  • Giriş : 25.07.2007 / 12:02:00

Abdullah Gül hala Köşk'e aday mı, yoksa AKP yeni bir liste üzerinde uzlaşı mı arayacak?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

AKP'nin yeni Cumhurbaşkanı adayı kim olacak? Abdullah Gül hala aday mı, yoksa AKP yeni bir liste üzerinde uzlaşı mı arayacak? Bu konudaki kararı Başbakan Erdoğan Abdullah Gül'e bıraktığını açıkladı. Ve Abdullah Gül şu anda kameraların karşısında kararını açıklıyor.

"22 Temmuz seçimleri hayırlı olsun. Bunu söylemek istiyorum. Milli irade yeniden tecelli atmiştir. Ve Tüdk demokrasisi güçlenerek çıkmıştır. Bu çok önemli bir neticedir.
Milletin iradesi açıkça ortaya çıkmıştır. Demokrasinin temel ilkesi çoğunluktur. Demokrasinin temel ilkesi çoğulcu partilerin birbirleriyle hizmet yarışında olmasıdır.
Bu seçimlerde partimizi bir kez daha halk iktidar yapmıştır. Demokrasinin en güzel anlarından birisidir bu. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.
Bu seçimler şu açıdan da çok önemlidir. Temmuz ortasında olmasına rağmen katılımlar çok yüksektir.

Yaz sıcağına rağmen seçim kampanyası şenlik havasında geçti. Netice, ülkemizden demokrasinin yerleşmesi açısından büyük öneme haizdir. Halkın büyük çoğunluğu Müslüman bir ülke olarak demokrasiyi en iyi şekilde gerçekleştiriyor olmamız Türkiye'ye büyük itibar kazandırmıştır. Türkiye'de her 2 kişiden birinin oyunu almak partimiz için büyük onurdur.
Aynı zamanda omuzlarımıza çok büyük sorumluluk yüklemiştir.

Aynı zamanda 4 buçuk yıllık icraatimize güven oyudur. Başarının en önemli noktalarından biri de partimizin bütün Türk vatandaşlarını kucaklamasıdır.

Bir ilimiz hariç tüm illerde milletvekilimiz var.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious