Abdullah Gül 'başbakan gibi' karşılandı

  • Giriş : 06.03.2007 / 00:00:00

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, AK Parti Grup toplantısının yapıldığı salona gelişinde Başbakan gibi karşılandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Abdullah Gül, grup toplantısının yapıldığı salona Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan hemen önce geldi. Abdullah Gül'ün salona geldiğini gören dinleyici locasındaki partililer, ayağa kalkarak Gül'ü alkışlamaya başladılar. Salonda bekleyen milletvekillerinin önemli bir bölümü de salona gelişinde Abdullah Gül'ü alkışladı. Böylece milletvekilleri ilk kez Başbakan Erdoğan dışında salona gelen bir bakanı alkışlamış oldu.

Abdullah Gül de, tıbkı Başbakan Erdoğan gibi salondaki yerine geçinceye kadar milletvekilleriyle tek tek tokalaştı. Salondaki yerine oturan Abdullah Gül, gazetecilerin, "Cumhurbaşkanlığı seçimi yaklaştı, siz de tezahüratla karşılandınız" demesi üzerine, "Hayır, hayır... Hepimize var bu sevgi, tüm arkadaşlarımızı seviyorlar. Herkese var bu. Biz onları severiz, onlar da bizi sever" diye konuştu. Bir gazetecinin, "Tezahürat çok yoğundu" demesi üzerine Abdullah Gül, "Aman Meclis Başkanı'mız duymasın" dedi. TBMM Başkanı Bülent Arınç, geçtiğimiz haftalarda AK Parti Grup toplantılarındaki aşırı tezahüratlara tepki göstermişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious