Abdullah Gül Beyrut'a indi

  • Giriş : 16.08.2006 / 00:00:00

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül temaslarda bulunmak üzere günü birlik ziyaret için Lübnan'ın başkenti Beyrut'a geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gül'ün ziyareti çerçevesinde Lübnan Başbakanı Fuad Sinyora, Meclis Başkanı Nebih Berri ve Dışişleri Bakanı Fevzi Salluk ile bir araya gelmesi öngörülüyor.

Bakan Gül'ün temaslarının ardından akşam Türkiye'ye dönmesi bekleniyor.

GÜL, LÜBNAN DIŞİŞLERİ BAKANI SALLUK İLE BİR ARAYA GELDİ

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, BM'nin ateşkes kararı almasının ardından geldiği Lübnan'da Dışişleri Bakanı Fevzi Salluk ile bir araya geldi. BM'nin Lübnan'da ateşkesi sağlayan 1701 sayılı kararının yürürlüğe girmesinin ardından Türkiye'nin bölgeye gönderilecek barış gücüne asker gönderip göndermeyeceği tartışmaları devam ederken Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcı Gül, temaslarda bulunmak üzere Lübnan'a geldi. Saat 10.20'te Beyrut havaalanına gelen Gül ilk olarak Lübnan Dışişleri Bakanı Fevzi Salluk ile görüştü. TSİ 10.35'te başlayan görüşmenin ardından bir basın toplantısı yapılacak. Gül'ün bu görüşmenin ardından Lübnan Başbakanı Fuad Sinyora ve Meclis Başkanı Nebih Berri ile de görüşmesi gelmesi bekleniyor. Gül temaslarının ardından akşam saatlerinde Lübnan'dan ayrılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious