Abdullah Gül devlet görevlilerini uyardı

Abdullah Gül devlet görevlilerini uyardı.9769
  • Giriş : 09.01.2009 / 23:16:00

Gül, devlet adına yetki kullanan herkesin hesap verebilir olması, bugünkü kamu yönetiminin gereğidir, dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yüksek verimlilik, şeffaflık, yeri geldiğinde devlet adına yetki kullanan herkesin hesap verebilir olmasının, bugünkü kamu yönetiminin gereği olduğunu söyledi.

Gül, Türk İdareciler Derneği tarafından Gazi Üniversitesi Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, mülki idare amirlerinin devletin otoritesini, gücünü, hukukun üstünlüğünü, kanunların hakimiyetini gösterdiğini ifade etti.

Mülki idare amirliklerinin vatandaş için devletin ilk kapısı olduğuna işaret eden Gül, devletin şefkat elini de mülki idare amirlerinin gösterdiğini kaydetti.
Mülki idare amirlerinin Anayasa'nın öngördüğü demokratik, laik sosyal hukuk devleti olmayı gerçekleştiren en önemli devlet görevlileri olduğunu vurgulayan Gül, demokrasinin olgunlaşması, temel hak ve özgürlüklerin en iyi şekilde yaşanabilmesi, vatandaşların güvenliğinin en iyi şekilde sağlanmasıyla ilgili politikaların, stratejilerin geliştirilmesinde ilk kademede yer aldıklarını söyledi.

Gül, "Mülki idare amirlerimiz sağlam olmazsa, her bakımdan devlet çarkının da sağlam olmadığını ifade etmek isterim" dedi.

Mülki idare amirlerinin devlet ve vatandaşa karşı görev yaptığını dile getiren Gül, bu konumdaki kişilerin büyük bir tatmin içinde olduklarına inandığını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*