Abdullah Gül: Evet, Çalık'ı Katarlılarla tanıştırdım

Abdullah Gül: Evet, Çalık'ı Katarlılarla tanıştırdım.8150
  • Giriş : 25.04.2008 / 16:36:00
  • Güncelleme : 25.04.2008 / 16:51:15

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül gazetelerin sorusuna bu yanıtı verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül yaptığı açıklamada, " Çalık'ı Katarlılarla tanıştırdım ancak ne konuştuklarını bilmem" dedi.

Böylece, ATV-Sabah ihalesini alan Çalık Grubu'na katarlı ortağı Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün bulduğu ortaya çıktı. Bilindiği gibi Cumhurbaşkanı Gül'ün yanı sıra,  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve 5 bakan ayrı ayrı Katr'ı ziyaret etmiş bu Türkiye'de iç politikada sert tartışmalara neden olmuş ve çeşitli  sorular gündeme gelmişti.

Gül'ün gezisine işadamları da katılmış ve bunların arasında Sabah ve atv'yi alan Ahmet Çalık da yeralmıştı. Bu durum Çalık'ın Katar'dan kredi aradığı şeklinde yorumlahmış ve çok sayıda milletvekili bunu Meclis gündemine getirmişti. Hatta, Tunceli Bağımsız milletvekili Meclis kürsüsünden "Nedir bu hükümetin  Katar merakı. Hem Cumhurbaşkanı, hem Başbakan hem de çok sayıda bakan sırayla Katar'a gidiyor" demişti.

 Gül'ün Katar gezisi sırasında gazetecilere hediye edilen saatte tartışıma yaratmış ve bazı gazeteciler hediye saatleri iade etmişlerdi.

Bütün bu tartışmaların ardından Cumhurbaşkanı Gül, nihayet bugün Ahmet Çalık ile Katarlıları kendisinin tanıştırdığını açıkladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious