Abdullah Gül görüşmelerinin MHP ayağı da bitti

Abdullah Gül görüşmelerinin MHP ayağı da bitti.11880
  • Giriş : 27.03.2008 / 20:20:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 16:11:32

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşmesi sona erdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Görüşme yaklaşık bir saat sürdü. Görüşmeden sonra Bahçeli herhangi bir açıklama yapmadı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün muhalefet liderleri ile görüşmesi devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Gül'ün, MHP lideri Devlet Bahçeli ile son siyasi gelişmeleri, artan siyasi kutuplaşmayı, dış ve iç gelişmeleri değerlendirdiği tahmin ediliyor.

Cumhurbaşkanı Gül, bugün CHP lideri Deniz Baykal ile 1 saat 40 dakika süren bir görüşme gerçekleştirmişti.

Gül, bugün saat 17.00'de BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu ve yarın saat 10.30'da DSP lideri Zeki Sezer'i kabul edecek.

 

Cumhurbaşkanı Gül'ün, ayrıca, önümüzdeki günlerde ÖDP lideri Ufuk Uras'ı da Çankaya Köşkü'nde kabul etmesi bekleniyor. DTP ile geçtiğimiz günlerde görüşme yapıldığı için bir görüşme beklenmiyor.

 

Bu arada, Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamada, Gül'ün saat 17.00'de de BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nu kabul edeceği bildirildi.

GÖRÜŞME 1 SAAT 40 DAKİKA SÜRDÜ

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) lideri Baykal'ı kabulü sona erdi. Cumhurbaşkanı Gül ile Çankaya Köşkü'nde öğle yemeğinde biraraya gelen CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, çıkışta herhangi bir açıklama yapmadı. Görüşme 1 saat 40 dakika sürdü.

Baykal, Cumhurbaşkanı ile öğle yemeğinde gündemdeki son siyasi gelişmeleri, terörizm ve güvenlik sorunları, Güneş Operasyonu, Irak ile ilişkiler, Irak Cumhurbaşkanı'nın Türkiye'yi ziyareti ve ABD Başkan Yardımcısı Cheney'in Türkiye ziyareti gibi konuları görüştü.

 

Cumhurbaşkanı'nın Baykal'ı kabulüne basının ilgisi oldukça fazla oldu. Birçok televizyon kanalı Baykal'ın köşke girişini ve Baykal'ın basın toplantısını da birçok televizyon kanalı canlı olarak verdi.

 

Bunun yanı sıra Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, CHP lideri Deniz Baykal ile gündemdeki artan siyasi kutuplaşmayı da görüşmesi bekleniyor.

 

Baykal'ın görüşme sonrası bir basın toplantısı yapması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Gül, bugün saat 16.00'da MHP lideri Devlet Bahçeli'yi ve yarın saat 10.30'da DSP lideri Zeki Sezer'i kabul edecek.

Cumhurbaşkanı Gül'ün, ayrıca, önümüzdeki günlerde BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu ve ÖDP lideri Ufuk Uras'ı da Çankaya Köşkü'nde kabul etmesi bekleniyor. Cumhurbaşkanı'nın, DTP ile geçtiğimiz günlerde görüştüğü için görüşmemesi bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious