Abdullah Gül için olağanüstü güvenlik önlemi alındı

Abdullah Gül için olağanüstü güvenlik önlemi alındı.8832
  • Giriş : 18.04.2008 / 17:00:00

Antalya'ya gelen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün kentteki ziyaretlerinde olağanüstü güvenlik önlemleri alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

44. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun ödül törenine katılmak üzere Antalya'ya gelen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün kentteki ziyaretlerinde olağanüstü güvenlik önlemleri alındı.

Gül'ün valiliğe gelişinden önce Roma adlı polis köpeği bomba araması yaptı. Valilik Konağı'nın çevresindeki binalara keskin nişancılar yerleştirildi. Cumhurbaşkanı'nın Cuma Namazı'nı kılmak için Muratpaşa Camii'ne gelişinde ise güvenlik önlemleri had safhaya çıkarıldı. Namaz için gelen vatandaşlar güvenlik ekipleri tarafından seccadelerine varıncaya kadar tek tek arandı. Keskin nişancılar burada da çevre binaların çatısına çıkarak önlem aldı. Cumhurbaşkanı'nın, camiye girişi ve çıkışında vatandaşlar 'Türkiye seninle gurur duyuyor' sloganlarıyla sevgi gösterisinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Gül, cami çıkışında bekleyen çok sayıda vatandaşı el sallayarak selamladı. Bu arada kendisine ulaşmaya çalışan yaşlı bir kadının yanına giderek dinledi. Gül, aracına bindikten sonra başka bir yaşlı kadının daha kendisiyle konuşmak istemesi üzerine aracından inerek dinledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious