Abdullah Gül MHP'lileri uyardı: 2 kere düşünün

Abdullah Gül MHP'lileri uyardı: 2 kere düşünün .74381
  • Giriş : 07.07.2007 / 18:06:00

Abdullah Gül, Ankara'da, MHP'lileri millet iradesine sahip çıkma konusunda uyardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Ankara'da, MHP'lileri millet iradesine sahip çıkma konusunda uyardı.

Milli egemenliğin by-pass edilmek istendiğini söyleyen Gül, MHP'lilerin partiden yükselen seslere değil kendi seslerine kulak vererek bu konuda iki kez düşünmelerini istedi.

MHP'lire 'kardeşlerim' diye seslenen Abdullah Gül, ''MHP'li kardeşlerime sesleniyorum sizler de düşünün iki kez. Bakın ne tip sesler yükseliyor sizden. Siz böyle düşünmüyorsunuz biliyorum ama bu tip sesler yükseliyor partinizden. Bunları iki kez düşünün.'' diye konuştu.

Bakan Gül'ün bugünkü seçim durağı Ankara'nın ilk kadın milletvekilini çıkaran Kazan ilçesi oldu. Kendisine ilgi gösteren kadınları karşısında gören Abdullah Gül, ''Neden ilk kadın milletvekilinin Kazan'dan çıktığı daha iyi anlaşılıyor." dedi.

Seçim takviminin belirlenmesinin ardından ilk önce AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte meydanlarda mitinge katılan Abdullah Gül daha sonra tek başına mitinglerde kürsüye çıkarak konuşmaya başlamıştı. Daha önce Ankara'nın Polatlı ilçesinde Başkentlilerin karşısına çıkan Gül, bu sefer Ankara'nın 48 kilometre uzağında 24 bin seçmeni bulunan Kazan ilçesinde seçmene hitap etti.

AK Parti'nin Ankara 2. bölge milletvekili adayları ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile birlikte kürsüye çıkan Abdullah Gül'ün konuşmasına özellikle kadınlar ilgi gösterdi. Kazan'a girişte ''Satıkadın'' levhasını gördüğünü söyleyen Gül, ''Satıkadın'ın ilk kadın köylü milletvekili olduğunu levhaya bakınca hatırladım. Şimdi daha iyi anlıyorum Kazanlı kadınların aktifliğini.'' diye konuştu.

"EGEMENLİĞİN MİLLETİN OLDUĞUNU UNUTTURMAK İSTEYENLER VAR"

Cumhurbaşkanlığı seçimi konusunda Gül, şunları söyledi: ''70 milyonluk bir ülke Cumhurbaşkanı'nı seçememiş. Demokrasi Türkiye'si yeni kurulmadı. Cumhurbaşkanı'nı da ilk defada seçmiyoruz ki, böyle kargaşa yaşansın. İsminde 'Halk' kelimesi geçen bir parti, halka gitmekten korkuyor. Onlar hiçbir zaman halkın oylarıyla iktidara gelemeyeceklerini biliyorlar. 'Halkın iradesi her şeyin önünde gelir' diyen partilerin davranışlarına hayretle bakıyorum. Üzülerek görüyorum ki MHP de o saflara geçiyor. Siz ayrı düşünebilirsiniz, ayrı adayınız da olabilir. İnanın ki benim şahsım hiç önemli değil. Olup bitenler Türkiye'ye haksızlık, Türkiye'ye yakışmıyor. Türkiye demokrasisinin geldiği seviyeye, hukuk devletine yakışmıyor. Ben olurum, o olur, şu olur. Bunların önemi yok. Önemli olan demokrasinin düzgün işlemesi. Halkın iradesinin her şeyin üstünde olduğunu göstermek. TBMM'de kürsünün arkasında (egemenlik milletindir) der. Ama egemenliğin milletin olduğunu unutturmak isteyenler, milletin egemenliğini by-pass etmek isteyenler Türkiye'de hala var. Bunu görüyoruz. Milletin iradesine önem veren partiler sürece sahip çıksın. Bu işin milletten kaçırılmak istenmesine karşı çıksın. Bu noktada MHP'li kardeşlerime sesleniyorum sizler de düşünün iki kez. Bakın ne tip sesler yükseliyor sizden. Siz böyle düşünmüyorsunuz biliyorum ama bu tip sesler yükseliyor partinizden. Bunları iki kez düşünün.''

Konuşmasında Türkiye'nin son 4 buçuk yılda her alanda gelişme gösterdiğini aktaran Gül, ''Türkiye gelişirken her yer bundan nasibini alıyor. Kazan da dahil buna. Halka hizmet anlayışıyla koşturuyoruz. Tüm bunlar tek parti iktidarının eseridir. Türkiye'nin ilk kadın köylü milletvekili duyduğuma göre Kazan'dan çıkmış.'' dedi.

Kazan'a seçim otobüsüyle gelen Gül, daha sonra İstanbul'daki programına katılmak üzere ilçeden partililerle birlikte ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious