Abdullah Gül: Tabii ki adayım

Abdullah Gül: Tabii ki adayım .13044
  • Giriş : 04.08.2007 / 23:00:00
  • Güncelleme : 04.08.2007 / 23:44:34

Abdullah Gül vatandaş sandığı gazeteciye Köşk adaylığını itiraf etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cuma namazını bakanlığın yakınındaki Haşemoğlu Camii’nde kılan Abdullah Gül çıkışta vatandaşlarla birlikte kendisini bekleyen gazetecinin "Köşk için adaylığınız devam ediyor mu" sorusunu "Etmez olur mu" diyerek yanıtladı. Gazeteciyi vatandaş sanan Gül "Bunu yazabilir miyiz" sorusu üzerine gülümsemekle yetindi.

Dışişleri Bakanlığı’nda seçimlerden sonra düzenlediği basın toplantısında Cumhurbaşkanlığı adaylığını resmen açıklamayan Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, cuma namazı çıkışı vatandaş zannettiği muhabirin, "Köşk adaylığınız devam ediyor mu?" sorusuna, "Etmez olur mu" yanıtını verdi.

Dün sabah bir süre Dışişleri Konutu’nda çalışan Gül, saat 11.00’de buradan ayrılıp Dışişleri Bakanlığı’na gitti. Yaklaşık iki saat burada kalan Gül, ezan okununca cuma namazı için Dışişleri’nin komşusu Sayıştay’ın bitişiğinde bulunan Haşemoğlu Camii’ne gitti. Gül namazını kılarken, çok sayıda vatandaş da namaz çıkışını beklemek için caminin önünde toplandı. Gül camiden çıkarken Türkiye’de okuyan Orta Asya’daki Türk cumhuriyetlerinden bir genç, yabancı öğrencilerin kontenjanı ile ilgili sorunlarını aktardı ve çözüm bulunmasını istedi. Başörtülü bir kadın da mali sıkıntı içinde olduğunu belirtip Gül’den 5 YTL istedi. Gül, kadının bu sözlerini duymadı.

FARK EDİNCE GÜLÜMSEDİ

Cami önünde bu hareketlilik yaşanırken vatandaşlar arasındaki muhabir, Gül’e, "Köşk için adaylığınız devam ediyor mu?" sorusunu yöneltti. Gül, tam makam aracına binerken bu soruya "Etmez olur mu?" yanıtını verdi. Muhabir "Etmez olur mu dediniz değil mi? Bunu yazabilir miyim?" diye bir daha sordu. Soruyu yöneltenin gazeteci olduğunu fark eden Gül, gülümseyerek camiden ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious