Abdullah Gül 'türban sorularına' ilginç bir cevap verdi

Abdullah Gül 'türban sorularına' ilginç bir cevap verdi.10480
  • Giriş : 13.02.2008 / 23:33:00

Cumhurbaşkanı Gül, türban düzenlemesi hakkındaki sorulara ilginç bir cevap verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Dışişleri Bakanlığı'nın ardından AB Genel Sekreterliği'ni ziyaret etti. Herkesi, 2008'de AB konusunda daha kararlı adımlar atmaya çağıran Gül, türban düzenlemesi hakkındaki sorulara, ''O konuları başkalarına sorun'' yanıtını verdi.

Cumhurbaşkanı Gül, Avrupa Birliği'ne yoğunlaşılması için mesajlar veriyor. AB Genel Sekreterliği'ni (ABGS) ziyaret eden Gül, Türkiye'nin çağdaşlaşma hamlesinin eksenini Avrupa kurumlarıyla ilişkilerin teşkil ettiğini belirtti.

"BAŞKALARINA SORUN!"

Gül, bir gazetecinin "AB'nin Türkiye için bir çağdaşlaşma projesi olduğunu söylediniz. Ancak türbana üniversite yolunu açan Anayasa Değişikliği gibi düzenlemelerin Türkiye'yi çağdaşlaşma çizgisinden ayırdığı şeklinde birtakım eleştiriler var" sözlerine "Bu konuları başkalarına sorun, olur mu?" karşılığını verdi.

"REFORMLAR DEVAM ETMELİ"

Reformların devam etmesinin Türkiye'nin gerçek anlamda modernleşmesi anlamına geldiğini ifade eden Gül, bu sürecin eğitimde, bilimde, sağlıkta, yargıda, savunmada, sanayide, tarımda, insan haklarında, çevre korumada, şehircilikte ve diğer birçok alanda standartların, hayat ve hizmet kalitesinin yükseltilmesi anlamına geldiğini belirtti.

"REFORMLARI HALKIN MUTLULUĞU İÇİN YAPIYORUZ"

Türk halkının tüm bunlara layık olduğuna inandığına işaret eden Gül, "Kimse zannetmesin ki biz başkalarını ikna etmek, başkalarına hoş görünmek, tatmin etmek için bu reform süreci içindeyiz. Tam tersine kendi halkımızı daha mutlu etmek için, kendi halkımıza daha çok önem verdiğimizi göstermek için ve kendi standartlarımız yükseltmek için bu reform sürecinin içindeyiz" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious