Abdullah Gül ve Erdoğan 5 saat baş başa!

Abdullah Gül ve Erdoğan 5 saat baş başa!.66006
  • Giriş : 29.07.2008 / 08:20:00

Cumhurbaşkanı ve Başbakan Ankara'da bir evde gizlice buluştular.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Görüşme tam 5 saat sürdü. Buluşmanın zamanlaması ise manidardı. İşte ayrıntılar;
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AKP hakkında açılan kapatma davasının görüşülmeye başlanmasına saatler kala AKP’li bir milletvekilinin evinde toplantı yaptı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gül’ün eniştesi, AKP İzmir Milletvekili Mehmet Tekelioğlu’nun Balgat Çukurambar’daki evinde önceki akşam bir araya geldi.

Milliyet'in haberine göre Erdoğan, önceki akşam İstanbul’da katılacağını duyurduğu programını iptal ederek, Ankara’ya döndü. Erdoğan’ın Ankara’ya döndüğü saatlerde, Gül de Kayseri ziyaretini tamamlayarak helikopterle Ankara’ya geldi.

GÜL'ÜN ENİŞTESİNİN EVİ

Erdoğan’ın Subayevleri’ndeki konutuna gelmesinin ardından Başbakanlık korumaları konuttan ayrıldı. Saat 21.30 sıralarında “34 F 8548” plakalı makam arabası ile Subayevleri’ndeki konutundan ayrılan Erdoğan’a sadece bir koruma aracının eşlik ettiği görüldü.

Erdoğan, daha sonra Tekelioğlu’nun Çukurambar’daki Kar Apartmanı’nda bulunan dairesine geldi.

Erdoğan’ı getiren sivil plakalı Mercedes marka makam aracı AKP Genel Merkezi’ne döndü. Kapatma davasının başlamasına saatler kala Gül ile Erdoğan’ın gecenin ilerleyen saatlerine kadar Tekelioğlu’nun evinde bir araya gelmesi dikkat çekti.

Gül’ün yakın koruması Osman Cangal ile Erdoğan’ın yakın koruması Zeki Bulut da Çukurambar’da bir pastanede zirvenin bitmesini bekledi.

Farklı araçlarla Tekelioğlu’nun evine gelen Gül ile Erdoğan, saat 02.00’de “34 F 8548” plakalı Mercedes marka makam arabası yerine, aynı plakanın takıldığı koyu renk camlı siyah Volkswagen Passat otomobille evden ayrıldı. Gül ile Erdoğan’ın bulunduğu aracın çok süratli bir şekilde apartmanın otoparkından çıktığı görüldü.

CUMA DA KAYBOLMUŞTU

Erdoğan, geçtiğimiz Cuma gecesi de yine aynı plaka takılmış makam aracıyla Keçiören Belediyesi’nin toplu açılış törenine katıldıktan sonra Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek’i de yanına alarak Subayevleri’ndeki konutuna gelişi sırasında konvoydan ayrılarak 2.5 saat ortadan kaybolmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*