Abdullah Gül Washington'da

  • Giriş : 05.02.2007 / 00:00:00

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, 4 günlük resmi ziyaret çerçevesinde Washington'a geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye saati ile saat 4.00 sıralarında Dulles Uluslararası Havaalanı'na gelen Bakan Gül, buradan konaklayacağı Willard Intercontinental Oteli'ne geçti.

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, bu gün Beyaz Saray'da ABD Başkan Yardımcısı Dick Cheney ve Ulusal Güvenlik Danışmanı Stephen Hadley ile bir görüşme gerçekleştirecek. Akşam saatlerinde ise kaldığı otelde ABD basınından bir grup temsilci ile akşam yemeği yiyecek.

Bakan Gül, salı günü ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice ile bir araya gelecek ve bir çalışma yemeği yiyecek. Bakan, aynı gün Ulusal Basın Kulübü'nde "Turkey-US: Allies in the Past, Allies for the Future" adlı bir konuşma yapacak. Görüşmeleri hakkında bir basın toplantısı düzenleyecek olan Bakan Gül, düşünce kuruluşu temsilcileri ile de akşam yemeğinde bir araya gelecek.

Bakan Abdullah Gül, çarşamba günü temaslarına Kongre'de devam edecek ve Demokrat ve Cumhuriyetçi Kongre üyeleri ile görüşmeler gerçekleştirecek.

Perşembe günü ABD merkezli Alman Marshall Fonu'nda "Dönüm Noktası'nda Türk Politikası" adlı bir konuşma yapacak olan Bakan Gül, aynı gün trenle New York'a geçecek. Bakan Gül, New York'ta cuma günü BM Genel Sekreteri Ban Ki-Moon'la bir görüşme gerçekleştirecek ve ABD'nin etkili düşünce kuruluşlarından "Dış İlişkiler Konseyi"nde "Türkiye, Irak ve Orta Doğu: Gelecek Görünümü" adlı bir konuşma yapacak. Bakan Gül ve beraberindeki heyet, aynı gün akşam saatlerinde Türkiye'ye hareket edecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious