'Abdullah Gül zaferi' için coşku gösterilerine yasak gelecek

'Abdullah Gül zaferi' için coşku gösterilerine yasak gelecek.20957
  • Giriş : 25.08.2007 / 20:04:00

AK Parti, Abdullah Gül için olası coşku gösterilerine engel olacak, yasak getirecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

AK Parti'li İdris Naim Şahin, 28 Ağustos'ta TBMM Genel Kurulu’nda seçilmesine kesin gözüyle bakılan, Abdullah Gül için olası coşku gösterilerine engel olacaklarını açıkladı.

AKP Genel Sekreteri İdris Naim Şahin, 28 Ağustos Salı günü TBMM Genel Kurulu’nda Cumhurbaşkanı seçilmesine kesin gözüyle bakılan Kayseri Milletvekili Abdullah Gül için, parti genel merkezinde herhangi bir kutlama faaliyetinin söz konusu olmayacağını, kontrolleri dışında yapılacak coşku ve kutlamalara ise gerekirse engel olacaklarını söyledi.

AKP'li Şahin, yaptığı açıklamada, Kayseri Milletvekili Abdullah Gül için, AKP tarafından herhangi bir kutlama organizasyonu düzenlenmeyeceğini söyledi. Şahin, 28 Ağustos Salı Günü Abdullah Gül’ün, TBMM Genel Kurul’da Cumhurbaşkanı seçilmesi halinde partiyle olan ilişkisinin kesileceğini, tarafsız bir Cumhurbaşkanı olacağını hatırlattı. Parti genel merkezi olarak hiçbir faaliyet yapmayacaklarını belirten Şahin, şunları söyledi :

“Parti faaliyeti olamaz. Cumhurbaşkanı seçildiği andan itibaren, tarafsız olacak. Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı olacaktır. Parti genel merkezinin dışında, kontrol dışında bir faaliyet olursa gerekirse ona da engel oluruz. Ama bizim kontrol dışımızda gelişen bir coşkuya, partimizin dışında yaşanan bir olayda kontrolümüz dışında olursa yapacağımız bir şey yok.

Devletin kuralları mevzuatı ve alışılmış genelekler çerçevesinde ki törenler partimiz dışında yapılacak hazırlıklardır. Hazırlıklar, Cumhurbaşkanlığı ve Meclis kaynakları tarafından yerine getirilecektir. Bizim milletvekili olarak insani bir tebriği yerine getirme hakkımız var.”

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious