Abdullah Gül'den, İstanbul'da sanatçılar için resepsiyon!

Abdullah Gül'den, İstanbul'da sanatçılar için resepsiyon!.74381
  • Giriş : 16.09.2007 / 08:18:00

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, tebrik resepsiyonlarının üçüncüsünü İstanbul'da sanatçılar için düzenliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Siyasî görüşleri yüzünden hiç kimse dışlanmadığı için davetli listesi adeta 'Türkiye fotoğrafı' özelliği taşıyor. Nobel ödüllü Orhan Pamuk'tan Türkiye'ye divan edebiyatını sevdiren Prof. Dr. İskender Pala'ya, pop müziğin 'minik serçesi' Sezen Aksu'dan tasavvuf müziğinin üstadı Ahmet Özhan'a kadar pek çok isim Cumhurbaşkanı ile bir araya gelecek. Listedeki isimlerden bazıları şöyle: "Sezai Karakoç, Adalet Ağaoğlu, Ahmet Altan, Arif Sağ, Beşir Ayvazoğlu, Burhan Öçal, Cem Yılmaz, Elif Şafak, Fazıl Hüsnü Dağlarca, İdil Biret, Orhan Gencebay, Selim İleri, Yaşar Kemal, Mazhar Alanson, Rasim Özdenören, Şener Şen, Yılmaz Erdoğan."

Çankaya'yı halka açmayı vaat eden Cumhurbaşkanı Gül, 16 Ekim'de Huber Köşkü'nde vereceği üçüncü davette her görüşten insana yer veriyor. Gül, yazar ve sanatçılar için vereceği resepsiyona, sanatıyla öne çıkmış, ülke içinde ve dünyada Türkiye'yi başarıyla temsil etmiş isimleri çağırıyor. Listede yazarlar, şairler, müzisyenler, ressamlar, hattatlar, ebruzenler, tiyatro ve sinema oyuncuları ve yönetmenler yer alıyor.

Davetliler arasında caz müzisyeni İlhan Erşahin, dünyaca ünlü piyanistimiz İdil Biret, Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk, günümüzün yaşayan en büyük şairleri Fazıl Hüsnü Dağlarca, Sezai Karakoç, Gülten Akın, Hilmi Yavuz ve yazarlar Adalet Ağaoğlu, Rasim Özdenören, Selim İleri gibi ünlü isimler bulunuyor. Ayrıca Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak filmiyle yurtiçinde ve yurtdışında çok sayıda ödül alan yönetmen Ahmet Uluçay, genç kuşak yönetmenlerden Nuri Bilge Ceylan ve Zeki Demirkubuz da çağrılacak.

Arabesk müziğin babası Orhan Gencebay, usta tiyatrocular Nejat Uygur, Haldun Dormen, Müşfik ve Yıldız Kenter ile ünlü oyuncu Şener Şen, ses ve saz sanatçıları Sezen Aksu, Arif Sağ, Musa Eroğlu, Zekai Tunca da Gül'ün Huber Köşkü'nde ağırlayacağı sanatçılar arasında. Davet listesinde yer alan isimler şöyle: Niyazi Sayın, Fazıl Hüsnü Dağlarca, Hilmi Yavuz, Sadrettin Özçimi , Prof. Dr. Orhan Okay, Ara Güler, Adalet Ağaoğlu, Gülten Akın, Sezai Karakoç, Rasim Özdenören, Halit Refiğ, Orhan Gencebay, Ahmet Uluçay, Gülsin Onay, İdil Biret, Suna Kan, Rengim Gökmen, Alaattin Yavaşça, Zekai Tunca, Musa Eroğlu, Arif Sağ, Belkıs Akkale, Hülya Avşar, Sibel Can, İlhan Erşahin, Zeki Demirkubuz, Nuri Bilge Ceylan, Haldun Dormen, Gülriz Sururi, Kenan Işık, Haluk Bilginer, Müşfik Kenter-Yıldız Kenter, Nejat Uygur, Metin Erksan, Şener Şen, Yavuz Turgul, Hüseyin Kutlu, Hasan Çelebi, Esin Çelebi Bayru, Uğur Derman, Rafi Portakal, Ömer Uluç, Emel Sayın, Emre Aracı, Göksel Baktagir, İlhan Berk, Ömer Faruk Tekbilek, Türkan Şoray, Hülya Koçyiğit, Fatma Girik, Müjde Ar, Filiz Akın, Necdet Yaşar, Sertab Erener, Tarkan, Muazzez Ersoy, Çağan Irmak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious